Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Porcelán fogak? Bevállaljam?

Porcelán fogak? Bevállaljam?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, nagyon rosszak a fogaim. Mindent kipróbáltam, fogselyem, aloe verás fogkrém, szájöblítő, de semmi nem használ. Állandóan fogorvoshoz járok, de betöm egyet, és két másik kilyukad. Plusz fogszabályzó is kéne, meg koronák, hidak, rengeteg pénzem és fájdalom van már így is benne, és megint sok rossz fogam van. Van egy olyan lehetőség, hogy műfogsorom legyen. Nem a felragasztható fajta, hanem amit beépítenek. Komplett alsó és felső fogsor. Így letudnám a kezeléseket és fogszabályzást is. Vélemények? Tapasztalatok? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 12. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Használj elmex fogkrémet ha annyira szuvasodik a fogad és igyál zöld teát mivel fluor van benne!

Én megcsináltatnám a porcelán héjakat ha erre gondolsz:)

2011. ápr. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon drága, mert csavarozni fogják.

Munkatársamnak 1,4 m volt és csak a felső fogai.

Szerintem inkább keress valami jó fogorvost, aki fájdalom nélkül végzi a beavatkozást.

Egyébként tudom miről beszélsz.

Volt két rossz fogam, megcsináltattam, hazajöttem.

Nézegettem tükörben, erre éreztem, h valami nem stimmel.

A másik oldalon az egyik fogamból csak úgy kipattant egy darab.

Nem akartam elhinni, olyan jó volt, h végre ehetek normálisan, nem fáj, nem kell agyalnom a dokin.

Erre tessék...

De kerestem normális dokit aztán most már nem érdekel, h van, nem félek.

2011. ápr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Nekem nagyon jó fogorvosom van, kezelés közben nem érzek semmit, csak utána vannak fájdalmaim. Örököltem a rossz fogakat apukámtól, neki 25 évesen már egy db foga nem volt :S folyamatosan letörtek, kiestek...most kb ez van velem is. Ezért gondolkozom a műfogakon!
2011. ápr. 13. 17:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 vagyok és ugyan az VOLT a gondom mint neked,de én 2 hónapja megcsináltattam (porcelán fogak) igaz csak elől 6-ot de sokkal szebbek és szabályosabbak,nem fájnak egyáltalán,nem is érzékenyek:) úgyh hajrá!:)
2011. ápr. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm a bíztatást! :) Bár már én is itt tartanék! Le tudod írni hogyan csinálták meg neked?
2011. ápr. 13. 17:45
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

először is felül a 4. fogamat ki kellett húzni akkor várni kellett,hogy begyógyuljon kb 2 hetet,addgi jártam lézeres kezelésre,hogy jobban gyógyuljon.Aztán a még saját fogaimról is vett mintát(rá kell harapni egy ilyen zselészerű anyagra) utána hozzálátott a csiszoláshoz.Kaptam érzéstelenítőt,semmit nem éreztem csak a fúró zizegését,az elég furi de fájni nem fáj:)

Ha lecsiszolta őket akkor ismét mintavétel(megint ráharapsz arra a zselés izére).Aztán vártam 2 napot,és el kellett menni a próbára ahol csak a formáját nézték és alakítottak rajta.Megnézték a fogaim szinét és jött a színválasztás.Majd ismét 1 nap múlva ragasztották a fogaimat kb 10 perc alatt már a szép fogaimmal sétáltam ki a rendelőből.Úgyh hajrá,ne félj nem fog fájni:)

2011. ápr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És ez tartós? Tehát nem tud kiesni? Igazából nálam már szóba került hogy az egész fogsorom le lesz cserélve, ilyenkor szerinted egyszerre kihúzzák és 2 hétig nem lesznek fogaim? :) Vagy hogy működik? Köszönöm egyébként a válaszod!:)
2011. ápr. 14. 17:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem húzzák ki ha épp a fogad,nekem is csak azért kellett mert be volt gyulladva.A fogdokinak is érdeke,hogy megmentse a fogaidat.Csak lecsiszolja őket(persze betömi előtte amelyiket be kell) aztán kb 4-5 napot kell várni és már föl is ragasztják:)

Ja és nem fog leesni,anyumnak már 30 éve van és semmi baja,szerintem tartósabb mint a rendes fog

2011. ápr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2011. ápr. 14. 22:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!