Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Éjszakai fogszabályzónak kb...

Éjszakai fogszabályzónak kb mikorra lesz hatása?

Figyelt kérdés
21 éves leszek és 18évesen rávettem magam és mondtam a fogdokinak h kell fogszabályzó és éjszakait írt fel nekem, hordtam pár hónapig majd abbahagytam, de ha megint elkezdeném hordani akkor használna vmit? egyik bnőmnek 7éve van éjszakai és még most se az igaziak a fogai, nekem két fogam ami szimmetrikus a metszőfogamra van ránőve, és kicsit zavar, ezért szeretném hordani újból a fogszabályzót, csak nem tudom h kb mikorra javulna a helyzet
2011. ápr. 9. 12:04
 1/4 A kérdező kommentje:
még annyi h kinőttek a bölcsességfogaim és emiatt kicsit összetorlódtak a fogaim, de viszont nem fájnak a bölcsességfogaim, akkor is ki kell húzni?
2011. ápr. 9. 12:07
 2/4 anonim ***** válasza:
ha hordod rendesen szerintem 2-3év
2011. ápr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ebben csak is a fogorvosod tud segíteni (mármint hogy indokolt e a foghúzás/fog eltávolítás). Véleményem szerint egy ilyen idős fiatalnak hatalmas felelőtlenség éjszakai fogszabályzót adni. Én 17 évesen mentem el fogorvoshoz azért, mert nem tetszett a mosolyom, de már akkor azt mondta a doki, hogy csak is állandó fogszabályzóval oldható meg a problémám, hiszen már annyira kivannak fejlődve a fogaim, ragaszkodnak a helyükhöz, hogy ezt már az éjszakai nem teszi helyre. Az éjszakai fogszabályzó akkor hatásos, amikor a kisgyerekeknek kinőtt az összes maradandó foga, ilyenkor még jól szabályozhatók ezzel a módszerrel is. 18-20 vagy még idősebb korban már nem! Ha átmenetileg jobbnak is tűnik, hamar visszamásznak a fogak a helyükre.


Állandó fogszabályzóval a helyzet súlyosságától függően ez az idő lehet 6 hónap, de akár 2,5 év is. Mostmár vannak elég diszkrét fogszabályzók, belülre ragasztható, porcelán, stb, amik nem olyan feltűnőek, de biztos lehetsz benne hogy hosszútávon sokkal többet ér, mint az éjszakai, és még olyan sincs, hogy éppen nincs kedved vagy elfelejted betenni!

2011. ápr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen már semmit nem fog változtatni az éjszakai.

Amelyik fogorvos ilyet csinál...arra inkább nem mondok semmit.

Azért írt fel Neked éjszakait, mert gondolom még épp belefértél abba, hogy ingyen legyen...ő meg nem akart sz*rakodni az állandóval, így állambácsi is olcsóbban jött ki, és a doki bácsinak sem kellett Téged kezelnie 19-20 éves korodban. Hiszen akkor már fizetned kellene érte, de mivel még épp időben mentél hozzá, így ha akkor állandót kapsz, akkor utána végig ingyenes a kezelés.

Ennyi. Hordhatod az éjszakait, ne értsd félre, de nem fog javítani semmit.


Nekem most fogják 1 év után levenni az állandót, és én is kapok éjszakait, amit előreláthatólag 2-2 és fél évig kell majd hordanom. De az éjszakai igazából azért van, hogy ne mozduljanak vissza a fogak, hanem abban az állapotban tartsa őket, ahogy épp vannak.


25/L

2011. ápr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!