Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lehet ilyen a nyelvem?...

Mitől lehet ilyen a nyelvem? Mit csináljak vele? Kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés

Tegnap fájt a nyelvem reggel úgy, mintha megégette volna valami. Elmúlt, de most észrevettem, hogy olyan furán hólyagos a nyelvem. Inkább az eleje van tele, és olyan, mintha az ízlelőbimbóim nagyobbodtak volna meg. Nem fáj, csak nagyon zavar, másra nem tudok már gondolni.

Ha számít, most vagyok egy Augmentin kúra végén (mandulagyulladásom volt, de elmúlt már).

Mi ez, és mit csináljak vele? Zavar!!!:(


2011. ápr. 2. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
menj orvoshoz mert ha sokáig hagyod még bajod lehet mondjuk elfertőződik,ilyesmik.
2011. ápr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez a gyulladasos betegsegednek a jele, tehat elfog mulni, amint meggyogyultal.
2011. ápr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát ebből már csak hétfőn lesz orvos.

De milyen orvoshoz menjek? Gégészet...? Háziorvosom töketlen nagyon, hozzá nem akarok.

2011. ápr. 2. 18:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem szedtél hozzá probiotikumot, akkor lehet, hogy az antibiotikum kiölte a szervezetedből a jó baktériumokat is, felborult az immunrendszered, s gombás lett a nyelved. A nyelőcsőddel is lehet akár probléma, már hallottam olyan esetet, hogy emiatt gombás lett az egyik ismerős nyelőcsöve. Menj orvoshoz, s köszönd meg, hogy nem világosított fel a probiotikum-szedés fontosságáról antibiotikum-kúra idején. Na jó, menj, de ezt ne mondd, sajnos a betegnek kuss a neve, tudom.
2011. ápr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De már meggyógyultam... Fájt a torkom, és fehér pöttyök voltak az egyik mandulámon, de már elmúlt...
2011. ápr. 2. 18:37
 6/7 A kérdező kommentje:
Az antibiotikum kúra első 3 napjában szedtem Normaflore-t, aztán 2 napig nem szedtem, most pedig Lactivot szedek. Háziorvosom sosem mondott semmit a probiotikumoktól, mindig magamtól szedem.
2011. ápr. 2. 18:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor neked egy plusz, a háziorvosnak egy minusz, s remélhetőleg az az eshetőség kizárva, amit írtam.
2011. ápr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!