Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megéri koronát tetetnem az...

Megéri koronát tetetnem az első 4 fogamra?

Figyelt kérdés
Egészségesek a fogaim, igaz két első tömés kitünik egy kicsit, de nem hófehérek hanem inkább szürkések. A fogorvosom szerint ezek alapbol ilyenek és hófehér fogaim csak úgy lehetnek ha az első 4 re fehér porcelán koronát tesznek. De ahhoz hogy a koronákat feltegyék, az egészséges fogaimat le kell csiszolni hanem nem lehet a koronákat feltenni.. Megéri elrontani az egészségeseket hogy fehér koronáim legyenek? Én azt hiszem, jobb ha meghagyom igy inkább legyen szürkés de legalább az eredeti.. És szabályosak is..Ráadásul a fehér porcelán koronák nem is valami olcsók... De kiváncsi vagyok a véleményekre :)
2011. márc. 31. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmikepp sem!

A szurke fogakat ugy szoktak feheriteni,hogy belulrol is kivulrol is feheritik. Ne menj bele!

Keress egy jobb fogorvost aki megcsinalja. Es a tomeseket is a fogszinhez igazitjak, nem csak ugy tippre beleteszik a hofeheret ami elut a tobbitol.

Keress egy masik orvost a neten aki megcsinalja rendesen,mufogak nelkul.

2011. márc. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. :) Hát én Erdélyi vagyok, Csíkszeredából, és itt az állitólagos legjobbhoz járok,itt is a legdrágább.. Igazad van , nem tetetek koronákat :)
2011. márc. 31. 19:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első négy fogamon porcelánhéj van, két éve csináltattam,egyenként 13 000 forint volt,nekem azért kellett rá,mert szanaszét álltak a fogaim,és akkoriban nem volt 200.000 forintom fogszabályzóra, viszont ezt az árat elfogadhatónak találtam,mert a többi fogam rendben volt. Minimális mennyiséget csiszoltak le a fogamból,aztán tömésszerűen ráépítették a héjat (az előre legyártott héj kb. kétszer ennyi,darabja,hozzáteszem), majd mint egy fogtömést,megvárták míg rögzül, szárad,ilyenek.Annyi a kikötés,hogy ezekre vigyázni kell,így is két év után koptak már kicsit,de ezt a meglévő fogaid színéhez igazítják. Szóval nekem egészen jól bevált! :)
2011. ápr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amíg nem muszáj, ne.

Nekem az van, igazából nem gond, de amíg csak lehet, tartsd meg az eredetit, azt mondom.

2011. ápr. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha eljutsz Budapestre egyszer szivesen segitek fogorvos ugyben. olcso es kifeheriti rendesen, korona nelkul.
2011. ápr. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 istvan33lenart ***** válasza:
Miért nem mész el Marosvásárhelyre ott találsz minden urca sarkon olyan dokit aki készit neked a porcelán héjat, mondjuk drágábbak mint a koronák, én is ott végeztem a fogorvosit Marosvásárhelyen de már nem ott dolgozom, esetleg tudok mondani neked egy megbizható dokit akihez elmehetsz.
2011. ápr. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
porcelan hejat se csinaltass!!!!!! ugyanugy tonkreteszik a fogaid!!!
2011. ápr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!