Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért büdös a fogszabályzó...

Miért büdös a fogszabályzó mikor leveszik?

Figyelt kérdés
Amikor fogszabályzóm volt napjában 3szor mostam fogat és ápoltam a fémet, meg számat is. Amikor levették a fogszabályzóm, annyira büdös volt, mintha egy hajléktalannak a szájából vették volna ki akinek rohadnak a fogai. Ennek már vagy 3 éve. Most egyik barátnőmnek levették 2 napja a fogszabályzóját, és azt mondta, hogy nagyon büdös volt a fogszabályzója amikor kivették. Nah ledöbbentem, hogy akkor ezek szerint ezzel nem voltam egyedül. Kérdem én hogy miért büdös? Mert miközben a számban van nem büdös, mert ápolom, meg amúgyis, mitől lesz egyből büdös ha kiveszik?
2009. febr. 25. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:

azért mert éjjel amikor alszol akkor nyálas lesz és az a büdös rajta... :S

nekem is így van, ezért minden este megmosom fogkrémmel is, meg reggel beáztatom :D

2009. febr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Félreértettél, ez nem az éjszakairól szól hanem az ÁLLANDÓ fogszabályzóról, a fémről, ami akár évekig van benne az ember szájában!
2009. febr. 25. 10:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A fogszabályozók tisztítása nem lehet teljes, mert vannak rajta olyan részek amihez nem férsz hozzá, csak ha nagyon kitartó vagy, vagy még akkor sem.( Fogkefe+ fogselyem) Akkor amikor leveszik szabaddá válnak ezek a rejtett felszinek, és nyilván az ott megbúvó lepedék bűzölög.
2009. febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már elég rég (9 éve) vették le a fogszabimat és nem emlékszem hogy volt-e szaga.

Egyébként 2 dologra gondolnék bűz szempontjából:

-A fémnek ha teljesen a levegőre kerül a nyállal együtt lehet "jó" szaga

-A ragasztót ilyenkor lepattintják és talán az büdi?


Egyébként nem hinném, hogy előtte is ilyen szagú lett volna a szád, mert azt észre vetted volna másokon :) Meg rendes szájápolás mellett nem is valószínű.

2009. febr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!