Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az alsó fogsorom után (azaz...

Az alsó fogsorom után (azaz ahol a bölcsességfog helye van) éjszaka nagyon bedagadt az íny. Mi lehet ez? (Folytatás alul)

Figyelt kérdés

Nem mondanám fájdalmasnak, de nagyon be van dagadva és egy kicsit vérzik is oldalt, ahogy eléri a 7-es fogam. Nem tudom mitől lehet, először arra gondoltam, hogy kezd nőni a bölcsességfogam, de még csak idén leszek 16 éves.

Ha valakinek volt már ilyen esete, vagy ért hozzá kérem segítsen, mert kétségbe vagyok esve, hogy mi lehet ez.

Előre is köszönöm.


2011. márc. 15. 09:19
 1/2 anonim ***** válasza:
16 évesen már simán elkezdhet kibújni a bölcsességfogad. Olyan is van, hogy elkezd kinőni, aztán abbahagyja. Aztán pár év múlva újra nekirugaszkodik.
2011. márc. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem 17 évesen kezdett el nőni :) Hozzáteszem, 4-szer kaptam pánikrohamot már a fogorvosi székben, így az elmém sarkába se férkőzött olyasmi ötlet, hogy fogorvoshoz menjek... a bölcsességfog lesz az, biztosan.

De el kell mondanom, hogy ez a fog évekig nő, mielőtt kibukkan. Periodikusan, szóval pár hétig ilyen, majd hónapokig "hallgat" :)

Nekem most pl az a baja, hogy majdnem kinn van az egyik (21 leszek, szóval 4 éve!), most helyezkedik és bedagadt a fogínyem mellette, már nem először. - Zsibbad haha

Próbáld ki, hogy jó-e neki ha rágsz rajta, mosod erősen. Ha nem lesz rosszabb, akkor tedd, ha igen, hagyd békén, nem nagyon rágj rajta és jó lesz. De mikor kibukkan, nagyon jól mosd!

2012. márc. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!