Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha fogorvostan-hallgató...

Ha fogorvostan-hallgató általi kezelést vállalok, lehet ingyenes, vagy anyag-árban a rendelői, lámpás fogfehérítésem?

Figyelt kérdés
Ha ismertek olyan klinikákat, ahol fogorvostan-hallgatók gyakorolnak, kérlek segítsetek nekem információval.
2011. jan. 20. 01:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hol keresed. Pl itt Szegeden nekem felajánlották, hogy bár nem tartozom a fogászati kar körzetébe, de ha elfogadom a fogorvostanulók gyakorló munkáját (szemléltető eszköz lettem volna egy órán), akkor ingyenes lett volna. Persze, hogy elhúztam, mint a vadliba. És ha kettest kap énrajtam a nebuló a gyakorlatára? Vagy netán nem sikerül a gyakorlat? Akkor neki elégtelen, nekem meg egy fogam bánta. Na nem. Pedig azt mondták, hogy ez itt bevett gyakorlat, szoktak gyakorolni ilyen embereken, akik elfogadják, és elég sokan el is fogadják, hát én nem tartoztam közéjük.
2011. jan. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Már hogy lenne??? Mi alapján gondoltad ezt?? Pont fordítva van: azzal, hogy Te egy X orvosi egyetem gyakorló klinikájára mész el kezeltetni magad, hozzájárulsz ahhoz, hogy adott esetben rezidensek is ott lesznek a vizsgálatok alatt, vagy ők végzik el az adott beavatkozást. A "pénzügyekhez" ennek semmi köze.
2011. jan. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 17 éves koromtól Budapesten a Mikszáth Kálmán téren a fogászati klinikán csinálták szinte majdnem minden esetben a fogam. Volt konzerváló és pótlási rész külön. A szájsebészet megint külön de azt szerencsére nem kellett igénybe venni.


A tömésekért nem kellett semmit fizetni.

A pótlásért csak a technikai díjat kérték, de mivel azt is tanuló fogtechnikusok csinálták, ezért ott is csak a szigoruan vett felhasznált anyagot kellett megfizetni.


Lehetett kérni külső labor munkáját is de az teljes áru volt.


Nagyon jól dolgoztak a tanuló technikusok is és az orvostan hallgatók is legnagyobb részben.


Most az utolsó alkalommal kifogtam egy lányt akinek fogorvos volt a férje magán rendelővel, A lány azt hitte, hogy mindent tud. Na tőle elkértem magam máshoz, mert sokszor a műveletek közben nekem kellett szólni amikor valamit kifelejtett, mint a gyökérkezelésnél a gyökér csúcs szárítást poennel. Csak átöblítette párszor hyperollal aztán kifújta és már akarta beletenni a gyökértömő anyagot. ..és még neki nem tetszett amikor integettem, hogy először szárítsa ki.


Azóta orvos lett belőle, szerintem a férje magán rendelőjében praktizál. Szegény betegek..



Na de előtte nagyon nagyon sok orvostan hallgatóval nagyon is meg voltam elégedve, jobban mint a végzett orvosokkal korábban.



Mondom, hogy nem kellett fizetni. Ez még 1999 év végén, 2000 év elején volt. Azóta akár ez meg is változhatott. Már megint el kellene mennem oda mert tíz év alatt keletkezett tennivaló. Remélem még most is hasonlóak a feltételek.

2011. jan. 20. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ingyenes, csak a fogtechnikai árat kell fizetni pótlás esetén. Egy hátránya van, hogy lassú, mert minden munkafolyamatot leellenőriz a gyakorlatvezető tanársegéd. Nem biztos, hogy rosszabb munkát kapsz, mint egy SZTK-s fogorvosnál. Vannak nagyon ügyes IV. éves fogorvostan hallgatók is. Attól függ, hogy kit kapsz ki, de mondom, elrontani nagyon nem tudják, mert addig szedeti ki a tömést a tanársegéd, ameddig neki nem megfelelő.
2011. jan. 20. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az adott válaszokat. Igazság szerint egyik sem a kérdésemre jött, kérlek olvassátok el, hogy mi a kérdésem. Fogfehérítés érdekel, mint szolgáltatás, fogorvostan-hallgatók kezéből.
2011. jan. 20. 12:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, erre itt ismeri-e a konkrét választ, de szerintem a Semmelweis konzerváló fogászati klinikát kellene telefonon megkeresni.


[link]



Pl az egyik oktató leírja, hogy az ő egyik szakterülete a fogfehérítés. "Számos hazai és külföldi továbbképzésen tartok rendszeresen előadást. Ezek egyik témája a fogfehérítés." ..mint írja a bemutatkozásában.


[link]

Tőle időnként levélben is lehet kérdezni.

2011. jan. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Közben valami eszembe jutott.

Még 2000 évben ott megismertem egy fogászati asszisztens lányt aki éppen azzal dicsekedett, hogy kifehérítik a fogát. Később mutatta is, hogy az egyik fogsor fehér, a másikat mindjárt csinálják.


Akkor mondott valami olyasmit, hogy a fehérítéshez használt anyag árát ki kell fizetnie. Még meg is lepődtem rajta, hogy neki mint dentálhigiénikus és asszisztensnek aki ott dolgozik mégis fizetnie kell.


Szóval úgy néz ki, hogy az anyag pénzbe kerül.

..de kérdezz rá a doktornőnél a linken amikor elérhető. Talán tud árat is mondani.

2011. jan. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!