Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy néz ki a fogszabályzó...

Hogy néz ki a fogszabályzó gyűrű? Tovább lent.

Figyelt kérdés

Szóval már eddig is tudtuk,hogy fogszabályzó kell,ma mentünk levetetni a mintát, úgy volt,hogy csak éjjeli fogszabályzóm lesz 50 ezerért..

Ma viszont azt mondta a doki,hogy rögzített sokkal jobb lenne,mert az hatásosabb mint az éjjeli..

Na a rögzített az 140 a felső,140 az alsó,tehát 280 ezer forint lesz..

Azt mondta,hogy elől a két fogamra is lehet,hogy gyűrűt kell tennie,mivel lehet,hogy le fog csúszni a drót,és hát ez a gyűrű ez egyáltalán nem esztétikus,vagyis csúnya..

Na most kérdésem lenne,hogy ez mennyire csúnya?Tudnátok róla képet belinkelni?Lehetőleg úgy,ahogy fel van téve a fogakra..Keresgéltem a netem,de nem találtam semmi hasznosat..Mi a véleményetek amúgy az egészről?

Anyumék azt mondják,hogy oké,h drága,de hatásos,és ha most nem csináltatom,akkor felnőtt koromban meg fogom bánni.

Amúgy ha akarom ki tudom majd valahogy venni?Pl. ha csókolózni akarok vagy valami..?

Azért másfél évig kicsit durva,hogy rajta lesz..

Köszi előre is a válaszokat.


2011. jan. 8. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
2011. jan. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Képet nem tudok mutatni neked.

A fogszabályzót, ha már megszoktad és nem feszít, észre sem fogod venni, de ez is csak egy pár nap. Kivenni nem lehet, oda lesz ragasztva, ezért rögzített. Zavarni nem fog semmiben, meg csókolózni is gondolom nem a fogaiddal akarsz.

Kitartást, én már a végén vagyok, ez már a második évem :)

2011. jan. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezen a képen nem látszik a gyűrű és egy normál fogszabályzós esetében nem is fog, mert az a hátsó fogakon van.

Nekem sima fémgyűrűk voltak rajta, akkor még nem létezett színes/átlátszó fogszabi, azóta lehet a gyűrűkkel is haladtak és ha az első fogakra rakja akkor valami szebbet fog feltenni.

Nekem az egész fogat letakaró vékony "fémruha" volt a fogaimon, gondolom ez ma is így van, esetleg fehér lesz vagy színtelen.


[link]

2011. jan. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezek a gyűrűk, de én olyat nem is hallottam még, hogy az első fogakra gyűrűt kell tenni, csak olyat, hogy a kisőrlőkre, bár ez is ritka, mert rendszerint csak a nagyőrlőkön van (vagy ott sincs). Ez a kép is kb. egy 20 évvel ezelőtti fogszabályozót ábrázol.

Nem értem, hogy miért ne lenne jó sima brekett az első fogaidra is, nem csúszhat ki belőle az ív, mivel bele van drótozva vagy hozzá van gumizva.

2011. jan. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Alaphelyzetben a gyűrű csak hátsó fogon van:


[link]


Neked meg akkor ilyened lesz 1 fogon:


[link]

(ez épp le van esve)


Én sem értem miért nem lehet másként megoldani, ma már olyanokat is csinálnak ahol egyáltalán nincs gyűrű.

Nagyon csámpásak a fogaid, vagy fentről nőttek ki? Bár még ebben az esetben sem kellene mindig gyűrű.


Nekem 5 évig volt fent, 1996-2001-ig, örültem volna ha csak 1,5 év, amikor berakták azt mondták 1 elég. Akkor még nagyon kevés embernek volt és folyamatosan cikiztek miatta, utáltam az egészet. Azóta kisebb-nagyobb kihagyásokkal hordok ugyan éjszakait, de a fogaim elkeztek szétmászni, az alsó fogsorom csúnyább lett mint előtte volt, mivel a hátsó fogaimat a fogszabi közelebb hozta egymáshoz így a frontfogaimnak alig maradt hely, a folyamatos rögzítés hiánya miatt pedig csámpásak lettek. Szóval nálam 5 év kényelmetlenség, kiközösítés meg '96-ban 140ezer Forint = kb. a semmivel. Utána 5 évig, kb. 20 éves koromig volt tökéletes fogsorom, akkor a koliban már nem raktam be minden éjjel az éjszakait, gondoltam nem fogom életem végéig hordani. Ezt nem kellett volna, mostmár hiába hordom, alig csinál valamit.


Amúgy hozzá lehet szokni, nem fáj, csak amikor meghúzzák van egy kis feszítő érzés. Enni is lehet vele, kemény dolgokba ne harapj meg moss gyakran fogat.

2011. jan. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég drága lenne a kivehetős fogszabályzó 50 ezerért..

A gyűrű szerintem olyan,mint amit a hátsóra tesznek,de elképzelni nem tudom az első fogaimon..

Nem tudod levenni a fogszabályzót,mivel oda van ragasztva.

14/L

2012. márc. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!