Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szlovákiában mennyiért lehet...

Szlovákiában mennyiért lehet kapni fogszabályzót?

Figyelt kérdés
Hallotam róla,hogy az első fogszabályzó ingyenes.Tudtok róla valamit?
2010. dec. 29. 15:07
 1/2 anonim válasza:

Hát biztosan nem ingyenes! Kell érte fizetni. ha még nem vagy 18 akk kevesebbet, de ha már elmúltál akk elég drága. én is most akarok tetetni, de félek tőle és csak halogatom

22L

2011. jan. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az hülyeség, semmiképp sem ingyenes. Nekem már fél éve fent van. Ha még nem múltál el 18, akkor a kezelések árának felét a biztosító fizeti. Ha egészségügyileg indokolt a fogszabályozás (pl. mélyharapás esetén) akkor valamivel többet fizet be. Én az első esetbe tartozom, kb. 1000 euró lesz a fogszabályozás össz-vissz, de ezt az összeget azalatt a másfél-két év alatt (vagy amennyi ideig a fogszabályozúd van) apránként fizeted be. Pl. ha mentem kontrollra, akkor 10 eurót fizettem. Amikor feltették a fogszaályzót, akkor volt talán 160 euró, ma cserélték a drótot, azért fizettem 42 eurót. Szóval nem olcsó mulatság, de szerintem mindenképen megéri. Magyarorszgától talán csak annyiban különbözik Szlovákia, hogy itt a magánrendelők többségében ugyanannyiért megkapod az ellátást, mint az állami rendelőkben mivel ők is szerződtetve vannak a biztosítókkal.
2011. jan. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!