Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2 hete betömött fogam fájni...

2 hete betömött fogam fájni kezdett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 hete betömött fogam fájni kezdett, nyilaló fájdalom, nagyon erős. Nem szűnik, csak ha hideg viz, levegő éri... olyankor nem fáj... de 15 mp és újra kezdődik. mit tegyek?

A gond az hogy nincs fogorvos és még 3 napig nem is lesz...


2010. dec. 25. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az orvos közel fúrt az ideghez, vagy akár ki is lyukasztotta a fogkamrát (azt hiszem, ez a neve). Az én családomban mindkettő megesett, így a kezelés után egy-két héttel nagy fájdalom jelentkezett azokban a fogakban. Előfordul, hogy a kezelt fog érzékeny lesz, erre lehet speciális fogkrémeket használni, de ha ennyire brutális a fájdalom, akkor komolyabbról lehet szó. Vissza kell menned a dokihoz, addig szedj fájdalomcsillapítót, pl az aszpirin jó fogfájásra, meg az Algoflex. Lehet, hogy gyökérkezelni kell majd a fogad, én ezt tartom valószínűnek.
2010. dec. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és ha nem használ a fájdalomszüntető?
2010. dec. 25. 11:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor menj el ügyeletre, vagy hívjál fel egy-két magánrendelőt, és kérdezd meg az orvost, hogy fogadna-e? Ez egy kicsit sokba fog kerülni, arra számíts, mert ilyenkor még felárat is számolnak az orvosok.
2010. dec. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2010. dec. 25. 11:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Amire az első válaszoló gondolt az a fogbél(pulpa). Valószívnűleg nagy volt a lyuk és közel van hozzá a tömés. Be nem szakadt mert azt egy orvos észreveszi és akkor gyökérkezelés.. 2 héttel tömés után sajnos még lehetséges elég erős fogfájás, de reméljük hamarosan elmúlik. Saját tapasztalat, elég mélyre fúrt tömés után kb 2 héttel nekem is el kezdett fájni, majdnem egy hétig fájt, de olyan szinten, hogy enni alig bírtam, akkor jártam a fogorvosira, megröntgenezték és láttuk, hogy minden rendben van, csak közel volt a lyuk. Ezzel nincs mit tenni, reméljük mihamarabb elmúlik. Persze az ember tűrőképessége más és más, ha visszamész, kiszedhetik a tömést stb, de akkor is jelentkezni fog újra valószínűleg ez a probléma. Attól nem kell félni, hogy a tömőanyag tágul és az szakítja be a fogbelet, vagy nyom ideget, mert bár keringenek ilyenek a neten, de ilyen nincs.


Mielőbbi jobbulást!

2010. dec. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző hozzászóló vagyok:

Ha nagyon fáj ajánlom a szegfűszegolajat, sajna most venni nem nagyon tudsz, csak hétfőn. Gyógynövény/gyógyszertárban kapható 7-800 ft körül, olyan mint egy illóolaj. Azzal ecsetelj, csak vigyázz mert nagyon erős. Pár pill-ig csíp, de utána hosszabb ideig elmúlik a fájdalom.

2010. dec. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló a problémám:


kb 1 hónapja tömték és már a kezdetektől érzékeny, hidegre belehasít a fájdalom, de időnként alaphelyzetben is fájdogál.

Nem vészes, de érzem, hogy fáj.

Ez idővel elmúlik vagy, ha nagyon zavar akkor gyökérkezelés lesz a megoldás?

2010. dec. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző: ezeket a panaszokat az okozza, hogy a tömés-fúrás közel van az ideghez. Ha sok probléma van vele, nem múló nagy fájdalmat okoz, ami nem csillapítható (nekem a Sensodyne azért segített), akkor a gyökérkezelés megszabadít a kíntól. Apukámnak ezt kellett.


Fentebb hozzászólónak üzenem, aki azt írta, hogy a fogbélbe nem fúr bele az orvos, hogy nekem még bele is tömött! Persze csodálkoztam, hogy nagyon fáj, nem szokott ennyire fájni a tömés, csak később derült ki a svindli. Kívánom, hogy senki ne kerüljön össze ilyen kontárral. Akkor úgy tűnt, 25 éves nő létemre elveszítem egy fogam emiatt, de egy másik, normális doki megmentette a fogam.

Szóval nagyonis lehetséges belefúrni-tömni a fog olyan helyeire, ahová nem kéne... csak elég nagy hülyét kell hozzá találni. :S

2010. dec. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

17.44-es vagyok, am fogorvos.


Persze sajnos vannak ilyen esetek(és nem illik kollégát szídni, de béna orvosok). Magánrendelésemre rendszeresen jöttek a helyi orvostól, hogy az ő el.....-ott munkájával csináljak vmit.. Volt, hogy néztem, hogy ehhez orvos nyúlt?? Szal van ilyen eset, de én egy ideális esetről beszéletem, amikor az orvos tudja, hogy mit csinál..

Merthogy ha beszakad a pulpa(fogbél) akkor azt gyökérkezelni kell ki kell tisztítani, betömni a gyökércsatornákat és a fogbelet(megfelelő tömőanyaggal).


Bár tudom, hogy nem, de remélem ez az egyetlen ilyen eset:))


Sajnos az 1 hónapos fájdalom már nem biztos, hogy teljesen egészséges. Egy röntgen nem ártana, hogy megnézzék, nincs-e gond. Amúgy pl. a sensodyne, elmex stb. valóban segíthet.


Egészséges fogakat kívánok:)

2010. dec. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!