Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés vagy húzzák...

Gyökérkezelés vagy húzzák inkább ki?

Figyelt kérdés
Begyulladt az egyik rágófogam, és semmi nem használt már rá, ezért elmentem dokihoz. doki kifúrta, tett rá fehér kencét, valami gyógytömést átmenetileg, ha holnap még fáj, akkor vissza kell mennem. Azt mondta hogy 50-50% esély van a fogam megmentésére. Ha nem sikerül, akkor gyökérkezelni kell vagy kihúzni, választhatok. Melyiket válasszam? Mert most hogy kezd múlni az érzéstelenítés, megint irdatlanul fáj.
2010. dec. 2. 11:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megkérdezni, hogy melyik fáj jobban? Mik a tapasztalatok?
2010. dec. 2. 11:31
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem kellemes, mint az összes többi dolog a fogorvosi székben. Ha rajtam múlna, gyökérkezeltetnék. Idővel arra még tehető korona. Ha pedig az sem oldja meg a problémát, még mindig ki lehet húzni. A fordított sorrendnek - ugye - nincs értelme. Szerintem most csak akkor huzass, ha a doki, kifejezetten ezt tanácsolja.

Üdv, HajDoktor

2010. dec. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben nem húzatnék, csak végszükség esetén. Jól írta HajDoktor, később tudsz rá koronát tetetni, ha gyökérkezeléssel meg tudjátok menteni.

Amivel nem értek egyet - bocs HajDoki - nem minden fogászati beavatkozás fájdalmas, ha kellően ügyes, hozzáértő a fogorvos. Érzéstelenítővel pedig semmit nem érzel állítólag (én még soha nem kaptam érzéstelenítőt, pedig volt tömésem, húzásom, hagyományos gépi fogkőeltávolításom, és soha semmi fájdalmat nem éreztem, mert szuper a fogorvosom - mellékesen jegyzem meg, hogy nem magán, hanem körzeti)

Szóval hajrá, nem fog fájni, először a gyökérkezelés, és csak akkor húzás, ha az nem hozza meg a várt eredményt.

2010. dec. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dr.Nagy válasza:

Gyökérkezelés, utána (ha más ez sem segít akkor húzás!

Jelenleg nincs jobb megoldás!

Üdv.:

Dr.Nagy

2010. dec. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!