Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csiszolás és gyökérkezelés...

Csiszolás és gyökérkezelés egy alkalommal?

Figyelt kérdés

Van egy gyökérkezelt fogam, ami félig letört. Ma megröntgenezte az orvosom, és alkalmas arra, hogy csapos koronát csináljon rá. Na de ez a gyökérkezelt fog, ha sokat/keményet rágok, rágásra érzékeny lesz (maradhatott benne ideg szerintem).Kaptam időpontot amikor is lecsiszolja a fogam és a csapot behelyezi. Egyúttal gyökérkezelné is, vagy gyökérkezelés után várni kellene a csap behelyezésére? És ha igen, kb hány napot?

Lehet, hogy ismételt gyökérkezelés után már nem lenne alkalmas a gyökér a csap behelyezésére?


2010. nov. 22. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia.

A gyökérirtás esetén, mivel nem tudni mennyi és milyen folyadék távozik el, várni szokás ideiglenes töméssel min. egy hetet , ami progresszív gyulladás esetén eltávolítható, és a pulpaűr kezelhető, tömhető.

A rendesen gyökirtott fog tök érzéketnen! Akár át is fúrhatják xcain nélkül.

Amig a foggal, vagy közvetlen környezetével bármi van, (pl.érzékeny), ne szereltesd be a csapot.

Az se kizárt, és meg kell kérdezni, hogy lehet-e a fogat visszaformázással menteni , mikoris gyakorlatilag fölépítik a hiányzó részét. Jóval olcsóbb, már ha ez számít, amit nem tudok.

jobbulást

2010. nov. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod.

Én is így gondoltam sajnos, hogy várni kell utána.. Nem is fájdalomnak nevezném, mert csak kicsit érzékeny és néha.. de akkor szólok a dokinak.

2010. nov. 22. 17:28
 3/8 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés..

Lehet, hogy gyökérkezelés előtt le is csiszolja? Mert végülis meg kell fúrnia úgyis ahhoz..

2010. nov. 22. 18:36
 4/8 anonim ***** válasza:
teljesen normalis ha gyokerkezeles utan egy par napig erzekeny. semmi baj sincs azzal sem, ha egy alkalommal megcsinalja a gyokertomest es le is csiszolja. nem tudom elottem levo milyen folyadekokrol irt, de megfeleloen csinalva ezek a dolgok egy alkalommal is rendben vannak. a gyokerkezelt fogra pedig ha letort kulonosen erdemes koronat csinalni. a gyokertomes utan altalaban masnap mar mehet bele a csap. a csap elkeszitese fuggetlen attol, hogy hanyszor gyokerkezeltek a fogadat elotte.
2010. nov. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Már olyan 2éve gyökérkezelték. Kb 4x kellett visszamennem, mert mindig éreztem benne még, aztán betömte (kezdő doki). Majd olyan 2-3hónap múlva éreztem ezt, hogy kb havonta érzékeny. Végülis nem zavart a dolog, de ha már koronát csináltatok, akkor jó legyen, nehogy később kelljen megfúrni.

Köszi a választ neked is:)

2010. nov. 22. 20:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Milyen folyadéK? A szétroncsolt ideg-és fogüregi pulpasejtek lebomlási termékei, nyál és hütöpermet maradékok, szóval igy együtt mondjuk, hogy genny, mert a mai főleg fogorvosok megérdemelnének egy leckét a pulpaűr fertőtlenítésének a szükségességéről.

Ehelyett azonnal sokan rátömnek véglegessel a szennyre, és még örülhet ha álkapocsgyulladással, helyi fájással megússza. Semmelweiss forog odalenn szegény.

üdv.

2010. nov. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az általad gennynek nevezett dolog eltávolítására van a mechanikus és kémia tisztítás. az egy ülésben megfelelően elkészített gyökétömés ugyanolyan eséllyel sikeres, mint az egy hetes várakozás után.. csak megfelelő elkészítés a titka. a mai fogorvosok jó része megérdemelne egy leckét ebből is.
2010. nov. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igazad van, ngyon gondos technikával és a pulpa teljes kiirtása esetén, többszörös Neomagnol lavage után, profilaktikus penicillinnel meg lehet csinálni.

miért siet mindenki?;_((

2010. nov. 24. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!