Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elég rendetlenek elől a...

Elég rendetlenek elől a fogaim, fogszabályozás nem jöhet szóba, de milyen más megoldás lehetne ezen kívűl?

Figyelt kérdés

19 éves lány és a fogaim elég rendetlenek, nagyon utálom őket... Fogszabályzásra egyszer rászántam magam, de a fogorvos azt mondta, hogy csak úgy lehetne, hogy két fogam kihúzzák hozzá, de ez a két fog teljesen elől lenne és ezért nem egyeztem bele. Két napig sem bírnék létezni anélkül a két fogam nélkül, nemhogy 1-2 évig... Így elgondolkodtam, hogy vajon milyen megoldás lehetne? Igazából pont a középső négy fogam a kusza, a többi teljesen rendben van. Implantációt nem szeretnék, mivel nagyon nagyon drága, nincs annyi pénzem, hogy azt ki tudjam fizetni. Valami ötlet esetleg?

Előre is köszönöm mindenkinek!


2009. jan. 12. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hallod ha nagyon akarod akkor kihúzatod!!!mert úgy jársz mint egyik ismerősöm. Nem akarta kihúzatni felrakták neki fogszabályzót és miután levették visszaálltak neki fogai. Miután kihúzatta rajta volt (összesen 5 évig) most már minden rendbe van. Amúgy semmit se tudsz tenni fogszabályzó. :S:S (Nekem is van 16 vagyok és májusban leveszik :) ) Nem olyan vészes mint, ahogy gondolod. Tök modern dolog a fogszabályzó :) és láttam már a rendelőben 34 éves nőt is. Szóval 19 az semmi. Amúgy vannak olyan fogszabályzók amik átlátszóak de, azzal sok a baj. Amúgy szerintem beszélned kéne egy szakemberrel ő többet tud mondani. Még valami: Ha nem most csináltatod meg majd 25 évesen megfogod???:S jobb hamarabb túlesni rajta nem?? :)
2009. jan. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
pedig mas megoldas nem letezik, azert kuszak, mert nincs nekik hely, ha kihuzzak azokat, akkor lesz hely es fogszabalyzoval szepen helyre allnak. Majdnem mindenkinek huznak ki fogat ha fogszab-ra kerul a sor, vagy inkabb viselhetsz alkapocstagitot, ami kitagitja a fenti alkapcsodat es tobb hely lesz, de azt nem ajanlom, mert nem fogsz tudni enni es beszelni honapokig.
2009. jan. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ajánlom, hogy menj el más dokihoz, kérd ki az ő véleményét is. Nekünk a körzeti fogdoki foghúzásmiániás, tehát ha kell hanem ki akarja húzni a fogakat... 4 évig volt fogszabályzóm(genetikai okok miatt hiányzó 6 fog hiányának összehúzása miatt) Most végre levették.Ha el is mész fogszabáláyozásra célszerű, bár jóval drágább elmenni egy magán dokihoz. 3 évig SZTKban huzogatta jobbra ballra a fogam 3 különbőző fogorvos és besokaltunk és elmentem magánorvoshoz. ő 1 év alatt jobb munlát végzett mint a másik 3 3 év alatt, bár tény borsos áron. DE megérte, mostmár szépek a fogaim. Amugy ha az első fogad kusza, nem feltétlen azt kell kihuzni, ha mindenképpen húzás lehet egy magándoki hátrébról huzna mondjuk ami nem feltünő, vagy meglehet nem húzza ki, de akkor fenn áll a lehetősége hogy a rendberendezett fogaid kissé a lóra fognak emlékeztetni. Gondold át, de megéri a fogszabályzó, ha nagyon zavar a fogad, más módszer nemnagyon van.
2009. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amúgy én is magándoktornál voltam, méghozzá két különbözőnél és mindkettő ugyanazt a két fogamat mondta (középről mindkét oldalról a negyedik) és nekem ez nagyon elől van. Nem tudom még mit csináljak.
2009. jan. 13. 17:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Van más megoldás de az nagyon költséges, és nehezen elérhető. Szerintem Magyarországon is van, csak utána kell nézni hol.

A hollywood-i mosolyt úgy csinálják, hogy a meglévő fogakra raknak egy protézis sort. De amint írtad, pénzed nincs rá. Ennél jobb ötletet nem hiszem, hogy bárki tud adni.

2009. jan. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én most 18 éves vagyok, nekem is a két fölső 4-est húzták ki állandó fogszabályzóhoz, illetve eleinte úgy volt, hogy alulról is ki kell kettőt. 14 voltam, nem egyeztem bele... Majd 16 évesen egyre jobban zavart, hogy hogy állnak a fogaim, és felkerestem az orvosom, aki azt mondta már várt, hisz általában egy idő után a diákok maguktól is rájönnek, hogy jobb az élet szép fogsorral.

Kihúzták a két fogamat, túléltem, sőt ha a vigyorod nem 120-as akkor észre sem veszik, nincs az annyira elöl. Az alsókat én megúsztam, de érzem még most is hogy mocorognak nap mint nap. Másfél évig volt fogszabályzóm, meg kell tanulni együtt élni vele, de a mai világban ez már egy elfogadott dolog, és barátok néha hülyeségből ugrattak, de amúgy soha semmi negatívumot nem tapasztaltam emiatt.

Sokkal szebb a fogsorom, képem is van arról milyen volt, és milyen most, így a fájdalom ellenére sem bántam meg, és a kihúzott fogak helye teljesen eltűnt. Most kaptam két sínt, amit használnom kell, hogy ne álljanak vissza, ez megvan egy éve kb, mostmár elég ha három naponta alszok benne. Illetve az alsó fogsoromra ragasztottak belülről valami rögzítőt, ami szépen összetartja őket.

Nem nagy durranás a fogszabályzás, legalább fogorvos is lát elégszer, könnyen kiszűri ha valami baj van, én pl kifejezetten szerettem havonta odajárni, mert nagyon csípem a dokit. :D És az a félelem sincs bennem, amit az ember egy rendelőben érez.

Kérdem én... mi a rosszabb? 1-2 évig fogszabályzóval és hézaggal élni... vagy örök életedben göcsörtös fogak miatt nem vigyorogni felhőtlenül? :)

Én mostmár sokkal büszkébb vagyok a mosolyomra, és gond nélkül vicsorgok az emberek képébe, pedig előtte ha nevettem mindig eltakartam a szám (ezt csak képeken tűnt fel)

2009. jan. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hmm... és szerintetek akkor is érdemes megcsináltatni, ha nem túl jó minőségűek a fogaim? mármint az egész családban mindenkinek rossz minőségű fogai vannak és nekem se túl szépek. annyira nem tudom mit tehetnék.
2009. jan. 16. 08:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a fogorvos, hogy általában a 4-est szokták kihúzni, de ha van hátul eleve rossz fogad, akkor inkább azt. Én is még hezitálok rajta, mert iszonyú drága.

Én most vagyok 33 éves. Tini koromban 8 (!!!) évig hordtam a kivehető fogszabályozót, majd pár év alatt teljesen visszaálltak az eredeti állapotba. Sőt! Amikor kinőttek a bölcsességfogaim sokkal rosszabb lett. De akkor nem is említette a doki, hogy esetleg, ha húzna ki fogat, akkor több értelme lenne a dolognak.

Én ha mennék, csak magán mennék, mert az SZTK-sal nem kínlódok még egyszer.

2009. ápr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!