Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vésték és kihúzták a fogamat....

Vésték és kihúzták a fogamat. Mi lehet az a fehér valami, ami a fog helyén látszik? Raktak bele valamit, és mit csináljak vele, ha igen?

Figyelt kérdés
2009. jan. 9. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a fehér szerintem az állkapocs csontod lehet (persze attól függ, lentről, vagy fentről húzták) Amit tettek bele az lehet fájdalomcsillapító is, ha később is ott van még, lehet gelaspol is (kis vattaszerű anyag gyógyszerrel átitatva, ami segíti a véralvadást) ha az, akkor köpd ki, de csak ha még 2-3 óra múlva is ott van!


Jobbulást!

2009. jan. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van lehet a csont is, ha mély seb maradt. Később ami képződik rajta ilyen fehér réteg, amikor gyógyul, az olyan mint a seben a varasodás, csak a szájban így néz ki a nedves közeg miatt, nem szabad piszkálgatni. (Én sem tudtam, nyáron volt szájseb. műtétem és azóta tudom..:() Jobbulást!
2009. jan. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem viszont kajamaradék, ami kellemetlen szájszagot is tud okozni. Fogd a zuhanyt és spriccelj bele vizet, az kihozza, ha az.
2009. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

a 15:26-os mondja jól.

az a fehér réteg azért van ott, mert gyógyul a seb. olyan mint a var, és azért képződik, hogy védje a sebet. amikor kihúzták az egyik nagy örlőfogamat, nekem is olyan volt a helyén.

2009. jan. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szinte mindenki megnyugtatott.Már nem fáj. :)
2009. jan. 9. 21:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!