Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fájdalmas?

Mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés
Sosem voltam sima egyszerű kontrollon kívül fogorvosnál, viszont most a hátsó kettő fogam alul lyukas és fáj. Természetesen elmegyek vele fogorvoshoz, de nagyon félek. Mennyire fájdalmas egy fog húzás vagy egy tömés? Adnak injekciót? Az mennyire fájdalmas? Láttam olyat is, hogy előbb valami krémmel elzsibbasztják, hogy ne fájjon annyira, ha be adják a szurit

okt. 19. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Minél később mégy, annál fájdalmasabb. Ha mélynek látják, adnak injekciót.
okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
egy kiadós fogfájáshoz képest megváltás a szuri, egy kicsit recseg mikor adja be és egy kis csípő érzés, viszont én legutóbb úgy is megkaptam hogy semmit sem éreztem a beadásból, nem tudom hogy csinálta
okt. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Természetesen semennyire se fáj, nem mészárszék a fogászat. Nem is lehet úgy dolgozni, ha közben ordít a beteg. Mindenképp adnak injekciót, az pár másodperc enyhe szúrás.
okt. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha úgy van kérheted is, hogy az injekció helyétt kicsit zsibbasszák már előtte...


Picit úgy is "fájni" fog. Inkább kellemetlen feszítő érzés, sem mint fájdalom. Ha kavics van a cipőmben az rosszabb. Pár pillanat lesz az egész. Utána ha úgy van kicsit piszkálja majd a fogat, hogy érzed-e. Ha nem akkor jó, ha igen akkor még Vagy várni kell egy picit, vagy fog be adni még szurit, de azt már elég valószínű, hogy nem fogod érezni.

Én általában elsőre kapok olyan ló adagokat mindíg, hogy nem érzem, hogy folyik a nyálam.

Ha mázlid van a fog ki fog jönni egybe és az elég hamar meg lesz akkor. Ha nem és beletörik az se annyira vészes, csak tovább tart picivel és majd nehezebben fog gyógyulni a seb utána, de az má nem fog fájni.



A tömés eleje is kb ugyan az, csak utána elkezd majd csiszolni és fúrni. Fúrásnál lehet lesz néha egy pici fájdalom, de az nem lesz vészes egyáltalán. Ha még is gond van, akkor emeld fel a kezed és meg fog állni. Véletlenül se fogd meg az ő kezét, mert azzal csak ártasz.

Csiszolásnak meg a hangja durva igazából, de nem fáj, kivéve, ha picit véletlenül hozzá ér az innyedhez. De az se vészes amúgy.


Eléggé sokat jártam fogorvoshoz. Ha tényleg fáj a fogad is, akkor ehhez képest tényleg olyan lesz a fogorvos mint egy kellemes erdei séta. Nem értem, hogy miért félnek a fogorvostól. Mondjuk azt nem szeretem én se, mikor mondják, hogy mennyit kérnek.

okt. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szolovjov ***** válasza:
54%
Nem hiszem hogy kihúzzák. A fogorvos csak a legvégső esetben húz. A húzás nem fáj, de azért nem kellemes. Nekem fúráshoz nem szoktak adni érzéstelenítőt, mert fontos hogy információt kapjon a fogorvos, hogy mennyire érzékeny az adott terület ahol dolgozik.
okt. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Barbár a fogorvosod, 5-ös, ez abnormális és szakmaiatlan. Spórol. Semmilyen információ nem kell az érzékenységről, mindent lát, amit tudnia kell! Ráadásul ez értelmetlen is: a te szenvedésed nem ad neki semmilyen információt.
okt. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Fájó fognál már a sima tömés nem szokott elég lenni, gyökérkezelés kellhet vagy húzás. Ha gyulladt a fog, akkor előbb antibiotikummal le kell húzni a gyulladást, különben nem hat a lidokain. Az érzéstelenítő beszúrása fáj, de anélkül elviselhetetlen lenne a kezelés. Amíg a zsibbadás ki nem megy, nem szabad enni-inni, úgyhogy ezeket előtte intézd.
okt. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
meg akkor legyünk már őszinték is vele, húzás után általában ha kimegy az érzéstelenítő, attól függően ki mennyire érzéjkeny a fájdalomra, igencsak fájhat még napokig, itt is volt aki panaszkodott hogy legalább úgy fáj a helye mint előtte ha nagyon meg kell cibálni, szóval néhány szem fájdalomcsillapító sem árt ha van kéznél
okt. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát kinek mekkora a fájdalomküszöbe!

Nekem pl mindig nagyon fáj az injekció is...

Ha gyulladt a fog akkor mindegy, ordítana az ember szíve szerint, de normális fogorvos úgy neki sem áll.

Gyulladás nélkül meg elérzéstelenítenek annyira, hogy ne fájjon

okt. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ki ne huzasd. Nagxon draga rgy beepitett fog.


Tomeshez nem kell lidokain. Nem faj. Ha megis felteszed a kezed es adjak. Nem lesz semmi gond,menj minel elobb.

okt. 20. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!