Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt hosszabb időszak, amikor...

Volt hosszabb időszak, amikor nem jártál fogorvoshoz? Mennyi ideig? Miután rávetted magad és elmentél, milyen teendők voltak?

Figyelt kérdés
Én 15 éves koromban voltam először, volt 3 húzás es 4 tömés. Sajnos kb.12-13 évig bírtam a féléves kontrollokat, aztan megint elmaradt. Az időpontom már megvan, de félek, hogy mi vár rám. 8 év maradt ki.
tegnap 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Én szinte sosem voltam fogorvosnál.

Felnőttként először az esküvőm előtt voltam, akkor csak egy fogkőleszedés volt.

Ezt követően pedig a kötelező látogatáson voltam a várandósság alatt, 7 évvel később.

Akkor már volt egy lyukas nagyőrlőm (+a két bölcsességvolt szörnyű állapotban), de a tömés elmaradt, így sajnos most, kb. 2 év múlva járok gyökérkezelésre.

tegnap 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha belenézel a szádba sokkal többet fogsz tudni a fogaid állapotáról. Lehet, hogy nincs is semmi baj, de az is lehet, hogy van pár lyukas fogad, csak még nem fáj. Ha rendesen ápoltad akkor nem valószínű, hogy nagy baj van.

Időközben a fogászat is sokat fejlődött, már félni sem kellene tőle, olyan modern, és fájdalommentes.

tegnap 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem félek, csak szégyellem, hogy "visszaestem". Nagy dráma nincs, de pár lyuk igen. Viszont félek, nehogy gyökérkezelni kelljen (nem fáj amúgy).

tegnap 23:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Közel 10 év, gyerekként úgy megkínzott egy SZTK-s hentes, hogy olyan trauma alakult ki bennem, amit el sem tudok mondani. Ma már minden fogam egészséges és rendezett, jó fogorvosom van, még is fizikai rosszullét kap el, ha csak fogorvosi rendelő közelébe kell mennem. Viszont már megelőzöm a bajt, rendszeresen járok panaszmentesen is.
tegnap 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban rendszeresen jártunk egy kedves fogorvosnőhöz. Sajnos a dentálhigiéniám ennek ellenére csapnivaló volt, így már kamaszkorom végére több agyontömött fogam volt. Aztán évekig nem mentem fogorvoshoz,talán 5-6 évig, csak amikor nagyon fájt. Egy gyökérkezelés, illetve egy húzás lett a következménye sajnos 24 - 25 éves koromban.
ma 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!