Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés utáni fájdalom?

Gyökérkezelés utáni fájdalom?

Figyelt kérdés

Volt egy gyönyörű fogam amit letortem és utána természetesen nem mentem el vele orvoshoz mert rettegek a fogorvostol de 2 hét után már annyira fajt ejjel nappal hogy azt hittem meghalok mondom oke..menjunk fogorvos aha..megcsinálták a fogam közbe 10x leallt a szívem úgy féltem ami oke túl eltem szerencsére 🙏 mondtak hogy ha fájna akkor menjek vissza vele (gyökérkezelés volt) 2x kell még majd mennem + most ideiglenes tömést is raktak bele már attól kiakadtam hogy 2x vissza kell majd mennem viszont jött a MEGJOBB hír 😀 tegnap megcsinálták a gyönyörű kis fogamat ma pedig úgy faj ha bármi hozza ér hogy konkretan elsirtam magam éves közbe 🥹 olvastam neten hogy 1-2 napig fajhat de ennyire, Szóval a kerdesem az lenne hogy

gyökérkezelés utána faj És ha igen mennyire és mennyi ideig


tegnap 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem nagyon.
tegnap 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem a leghátsó (bölcsesség előtti) fogam gyökérkezelik jelenleg, de sosem fájt szerencsére.

3 alkalommal voltam vele a körzetinél, ő két csatornát kitisztított, de nem találta az utolsót, így elküldött a klinikára, de az sem ment egyszerűen... már ott is 3 alkalmon vagyok túl, de még érzékeny se nagyon volt 🤷

Az első alkalom után külön mondta is a doki, hogy valószínűleg fájni fog, ha kimegy a fájdalomcsillapító, mert eléggé megbolygatta ott a dolgokat, nyugodtan vegyek be gyógyszert. Mivel ezután sem fájt, így nem tudom, hogy meddig szokott tartani, de gondolom lassan javulnia kellene.

Melyik fogadról van szó amúgy? Nem tudod elkerülni, hogy hozzáérjen az étel? Lehet gyorsabban megnyugodnának az idegek, ha egy ideig nem piszkálná semmi.

ma 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Fent 2. Kisörlő :( estére csak turmixot ittam de volt benne egy kis darab ami amint hozza ért egyből fájt :(
ma 00:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Még arra gondolok, hogy ugye ezeknek az őrlő fogaknak több csatornája van, neked pedig ezek közül egy vagy több be lehet gyulladva, amit még nem tisztítottak ki. Tehát lehet, hogy nem is konkrétan a kezeléstől fáj, hanem simán fáj a fogad, az ideiglenes tömés pedig hozzáér a gyulladt részhez, és ez okozza a gondot.

Szóval én a helyedben szednék valami jó gyulladáscsökkentőt, ami csillapítja a fájdalmat is, aztán hátha legkésőbb a következő kezelés után már nem lesz gond...

ma 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szerencsére van itthon gyulladás csökkentő + fajdalom csillapító is egy rakattal
ma 00:27
 6/6 retektorta ***** válasza:
Kisörlőnek szerintem egy csatornája van. Lehet hogy 1-2 napig még fáj amíg lemegy a gyulladás, de ennyire nem kellene akkor sem. Ha nem javul, hétfőn menj vissza. Én túl vagyok egy ilyen történeten, húzás lett a vége, mert gyökérkezelés után eltört egy erősebb ráharapásnál, és az már nem volt menthető. Remélem neked megmarad a fogad.
ma 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!