Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek sok fogat húztak...

Akinek sok fogat húztak egyszerre: meddig vérzett utána? Meddig fájt utána? Hogy ettél?

Figyelt kérdés

Tegnap nekem kihúzták az összes fogamat elől egyszerre egy kezeléssel.

Erre azért volt szükség, mert nem volt elég ép fogam ahhoz, hogy egy körhidat csináljanak. Beadta a szurikat még tán ez volt a legkellemetlenebb főleg amikor a kettő őrlő fog körül nyomta s tűt olyan volt mint ha már az orromban jönne ki a tű.

Ezt leszámítva a kezelésből szinte semmit nem éreztem.

Persze figyelmeztettek is majd utána fog fájni.

Adtak gyógyszereket.

Ami a legidegesítőbb az egészben, hogy este fél 9-kor végeztünk tegnap és ma reggel még mindig véreset köptem! Meg tegnap egész éjjel. Már azt hittem hogy vérveszteségbe fogok meghalni.

És még most is kicsit még mindig véreset köpök. Ez normális?

Meddig fog vérezni?

Egész éjjel szinte alig aludtam a fájdalomtól, reggel 8-tól tudtam kicsikét aludni mostanáig.


Kaptam penicilint (is) de az olyan nagy volt hogy nem tudtam bevenni. 8 felé vágtam akkor meg azért nem tudtam bevenni mert túl sorjás (érdes) volt a vágásoknál. Két kanállal szétporlasztottam és vízben feloldottam úgy vettem be. Ez nem gond ugye?

Rettenet rossz íze volt de másképp nem ment.

A másik kérdés az evés. A doki azt mondta pépeset nem szabad enni csak kemény, rágható dolgot?? De mi a fenével rágjam meg ha nincsen mivel? Nem tudok mást (t)enni, tészta leveseken fogok élni pár napig.

Persze elmondott mindent.

De a legidegesítőbb ez az államdó vérzés és az hogy még most sem teljesen tiszta a nyálam, még most is véres. Meddig lesz az?


Egyébként hétfőn megyek vissza akkor veszik le a lenyomatot (ha lemegy a duzzanat addig) aztán szerdán meg is kapom a műfogsort.

Hogy utána mi lesz azt nem tudom. Sajnos nagyon kevés csontom van ezért lehet hogy fix pótlást nem tudtak csinálni csak kivehetőt.

A csontpótlás is opció persze csak az még költségesebb. Főleg úgy, hogy nagyon sok csontom hiányzik.

Egyelőre ezeknek kell begyógyulnia.



tegnap 14:10
 1/1 Ypszilon1980 ***** válasza:
Napokig vérezhet, persze itt most nem arról van szó, hogy ömlik a vér, de szivároghat, pecsételhet, amúgy lehet az véralvadék is ami nyállal keveredve olyan, mintha nagyon vérezne. A gyógyszert meg hát nem szabad szétporlasztani, de ha csak úgy tudod lenyelni, akkor jobb, mint a semmi.
tegnap 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!