Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire gyakori, hogy gyökerk...

Mennyire gyakori, hogy gyökerkezeles után a fogcsatornaban marad a műszer egy darabja?

Figyelt kérdés

Kb. 10 éve volt gyökerkezelve. Most a röntgen gyulladást mutatott


A fogorvos mikroszkópos gyökerkezelest javasolt


Az első alkalommal talált egy negyedik csatornát, amit az előző fogorvos nem kezelt


Most másodszorra talált az egyik csatornában mélyen az előző fogorvos által otthagyott kis alkatrészt. Nem tudja pontosan mi az, készült egy CT (van róla fogalma, de pontosan nem tudta eldönteni) és azt mondja a következő alkalommal megpróbálja eltávolítani, de nem biztos, hogy sikerül neki


Ha nem sikerül eltávolítani és a fertőtlenítést sem lehet megcsinálni, akkor sajnos ki kell húzni


szept. 16. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem ritka, hogy beletörik a tű. Nekem két-három órát szántak rá, hogy kiszedjék a Konzerváló Klinikán. Mintha azt mondták volt, hogy "ultrahanggal rezegtetik". Három darabban jött ki.
szept. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem is azt mondta, hogy rezegteti majd

Neked azonnal kiszedték?

tegnapelőtt 06:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen.
tegnapelőtt 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem 10 eve benn van kb.

Sajnos mar nem praktizal az a fogorvos, pedig vissza mentem volna hozza, hogy fizesse ki az uj kezeleseket

tegnapelőtt 09:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Előfordul, nem feltétlen a fogorvos hibája, sokszor a gyokercsatorna olyan lefutasu, hogy elkerülhetlenuk megfeszuk az eszköz munka kozben, es eltorik.

Viszont tajekoztatnia errol, hogy ez megtörtént, azt illett volna.


Egyébként ha annal a gyokecsucsnal nincs gyulladas, nem is feltetlenul kell eltavolitani. Ha csinaltak cbct-t, akkor ez latszik rajta.

tegnapelőtt 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Van gyulladás sajnos
tegnap 03:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!