Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsességfog betud fordulni...

A bölcsességfog betud fordulni a helyére?

Figyelt kérdés
Van egy ferdén fekvő bölcsességfogam, ami ezaltal nem tudott előtörni. Azt mondta a fogorvosom, hogy ez kb.úgy 30 éves koromig változhat, ugyanis van esély arra is, hogy ahogyam nő, befordul majd a helyére. Ez lehetséges?

aug. 27. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdemes kihúzatni. Semmi szerepe, de torlódhatnak és hamarabb romolhatnak a mellette lévő fogak.
aug. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne várj vele... Nehezen, gyakorlatilag lehetetlen szépen tisztítani. Ezáltal pedig szuvasodosik és roncsolja a mellette lévő fogakat is.


Ahogy előttem is leírták a fognak már semmi szerepe, azonban nagyon tud fájni, ha baj van vele.

aug. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem szoktam a bölcsesség fog eltávolítás mellett érvelni, de most ebben a helyzetben mégis én is emellé állok be. Egy ilyen ferdén vagy keresztbe nővő foggal sok gond lehet évekkel később akár. Begyulladhat, cysta alakulhat ki az állkapocsban mögötte, az szépen évekig némán nőhet és akkor azt műteni kell, romolhat a többi fog is miatta, stb.
aug. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az enyém nem ferde, mégis tolja a többit, altala szuvasodik a mellette levő. A ferdén álló csak még több galiba… szedesd ki és többet nem lesz vele bajod.
aug. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!