Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire számítsak? Műtét

Mire számítsak? Műtét

Figyelt kérdés

Szerdán reggel kiműtik a fogamat. Valószínűleg vésni kell majd illetve utána varrni. Mire készüljek? Nagyon rossz lesz? Utána sokáig fájni fog?

A doktornő szólt, hogy mindenképp egyek valamit mielőtt megyek. Megmondom az őszintét, hogy rettegek. Soha nem húzták még a fogam, egész életemben csak 2 fogamat tömték, így nem tudom mire számítsak.

Fognak valami gyógyszert felírni/ajánlani utána?

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, hogy hogyan élhetem majd túl :( plusz félek, hogy elkezdek majd pityeregni 24 éves nő létemre 😅de szerencsére a doktornő nagyon aranyos és kedves.


aug. 25. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem mindegyik bölcsességfogamat kihúzták / műtötték. Az egyik vízszintesen feküdt, vésni kellett a csontot stb. Azt hiszem annál rosszabb nem lehet ebben a kategóriában. Nyilván sok múlik azon, hogy jó szájsebész végezze a műtétet. Érzéstelenítik, úgyhogy közben egyáltalán nem vészes. Nem fog fájni, úgyhogy elég arra koncentrálni, hogy nyugodt maradj. Utána lehet, hogy szükség lesz fájdalomcsillapítóra és antibiotikumra. Utóbbit az orvos dönti el, és felírja, ha szükséges. Nekem azonnal be kellett vennem, azt mondta, azt se várjam meg, amíg kimegy az érzéstelenítő. Amikor pedig kezd kimenni az érzéstelenítő hatása, érdemes minél előbb bevenni egy fájdalomcsillapítót, nem megvárni, amíg nagyon elkezd fájni. Ha feldagad, érdemes jegelni. Nekem másnap már csak a nagyobb komfort miatt jött jól a fájdalomcsillapító, 2 nap múlva már be se vettem.

Mivel tejterméket 3 napig kerülni kell utána, érdemes beszerezni pár üveg gyümölcsös, tejmentes bébiételt, esetleg növényi tejet, egyéb puha ételeket.

Ne olvass előtte rémtörténeteket! Ki lehet bírni, minden rendben lesz!

aug. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
#1-es nagyon jól leírta és összefoglalta, de azért reméljük ott is el fogják mondani. Ma már amúgy jobb helyeken nem vésnek, de van ilyen helyzet sajnos, a művelet nem fog fájni, érzéstelenítve leszel, csak kellemetlen az egész. Utána rossz pár napig, mert bedagadhat, fájhat még.
aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!