Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csontpótláson esett már át...

Csontpótláson esett már át itt valaki?

Figyelt kérdés

Helyi érzéstelenítésben kérted, éber szedálásban vagy esetleg altatásban?

Számomra nagyon ilyesztően hangzik a csontpótlás. Több helyen olvastam, hogy helyi érzéstelenítésben is elvégzik. Ezt mondjuk nehezen hiszem el hogy ez elég, azért ez nem egy foghúzás vagy gyökértömés.

Kinek milyen élménye van a beavatkozással?

A pótlás után mennyi volt a gyógyulási idő, mennyi idő után tudták az implantátumokat beültetni?

Az szervezet elfogadja az új csontot, nem löki ki?

A kezelés utáni közvetlen van fájdalom, duzzanat ilyesmi? Ha van az meddig tart?

És végül a piszkos anyagiak. Sajnos erről információt nem találtam.

Tudom a beavatkozás nagyságától és a felhasznált csontpótló anyagtól függ.

De mégis nagyságrendekkel mennyi?

Nálatok mennyi volt?

Műtéti díjjal, csontpótló anyaggal, mindennel együtt.

Száz ezrek? Milliók? Azért nagyságrendekkel jó volna tudni mire lehet számítani.



aug. 24. 05:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem 6-7 éve volt a felső állkapcson. Ez egy kis műtét aminek során felnyitják az inyt és beteszik a csontpótló port, majd összevarják. Magát a műtétet helyi érzéstelenítésben végzik nem fáj. Utána persze valamennyire igen, de kibirható.

A műtétet követően időnként megfelelő száj ízzel öblögetni kell. Egy kicsit fel is dagad. Azt a gyulladt részt célszerű pl. fagyos mirelit zöldborsóval időnként hűteni. A teljes beépüléshez több hónap kell, de megêri. Nálam nem volt semmi komplikáció.

Az akkori ár ( kb 2-300e Ft ) ma már biztosan lényegesen több lett.

A guglin rákereshetsz az árakra.

aug. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem részletezted pontosan milyen csontpótlásról beszélsz, lehet ez saját szövettel, lehet ez mesterséges anyag, stb. Helyi érzéstelenítés van, az alatt nem fáj a művelet, de nyilván kellemetlen és inkább az utána való duzzanat meg fájdalom a rossz, plusz a varratok is ahogy folyamatosan mozognak, irritálnak mindig. Nekem nemrég volt saját membránnal, cysta miatt volt és ott ez inkább a csontszövet képződést indítja be, serkenti. 3 hete fáj.
aug. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2

Nekem valami mesterséges port rakták be ami összecsontosodott az álkapcsommal. 1-2 napig volt kellemetlen a műtét után.

Szvsz te túlparázod ezt a dolgot. Gondolom implantátum előkészítéséhez kell a csontpótlás. Ezrével csinálnak ilyeneket. Több embert is ismerek aki vállalta és nem lett semmi baja. Biztos van olyan is akinél nem épül be, de ez nagyon kis % lehet.

Milyen más alternativáid vannak még?

aug. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem sok. Volt egy fertőzés a csontszövetben és egy ping-pong labda nagyságú területen szinte nincsen csont. Nem kértem el a ct felvételt de ha legközelebb megyek, lefotózom. Azt csak megengedik.

Meg vannak egyén területek is ahol kevesebb csont van, de a durvább része ez a ping-pong labda nagyságú terület ahol kvázi nincs is már csont, úgy megette a fertőzés.


Igen implantátumhoz kell.

aug. 24. 12:31
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Elkérheted a CT-t, vagy ahol csinálták ott kérd ki. Nekem is ez van, csak nekem cysta miatt volt.
aug. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#2 mert pontos kezelési terv még nincs.

Egyelőre azt mondták, gondoljam át hogyan szeretném.

De valószínűleg meg lehet oldani sima csontpótlással, azaz amikor állati eredetű csonttal pótolnak.

aug. 24. 16:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!