Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökér kezelésre váró fogamnyi...

Gyökér kezelésre váró fogamnyitva hagyta a doki. Ez termeszetes?

Figyelt kérdés
Van egy gyokerkezelesre varo fogam (jobb fent) es azt mondta egy hétig kb nyitva kene hagyni mert tisztulnia kene. Ez természetes, hogy nyitva hagyjak? Ha eltömődik azt hogy kene tisztítani? (Nem faj vagy ilyesmi viszont az fogam feletti rész fel van dagadva)

aug. 7. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan eset, amikor indokolt nyitva hagyni. (Ha nem indokolt, akkor viszont jobb a fognak ha tesznek bele ideiglenes tömést.) Én úgy ettem, hogy egy összegombócolt gézlapot tettem a fogba és a másik oldalon rágtam, utána a gézt kivettem. Így nem ment bele kajadarab.
aug. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem sokáig nem is bírta az ideiglenes tömést, állandóan begyulladt vele. Így repültem pl Mallorcára nászútra, biztos ami biztos:) hogy egy nagy lyuk volt üresen a fogamban.

Én azt csináltam, hogy vettem pici fecskendőt a gyógyszertárban és ha belement valami kaja, azzal tudtam öblíteni.

Jobbulást!

aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szokták. Fogkefével is kijön, ha valami mégis belemegy. Ami nem, azt a fogorvos kiszedi. Lehetőleg a másik oldalon rágj.
aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Illetve a tejtermekes kajakat mennyire kene kerülni? (Elv komoly gyulladást tudnak okozni) Van itthon tejfölős étel (rakott krumpli) és hát megkívántam, de nem tudom hogy fixen kerüli kéne vagy bele fér-e
aug. 7. 13:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan egyél rakott krumplit, minimális a tejföl, és fogat mosol utána.
aug. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szepen mindenkinek:D
aug. 7. 13:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!