Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Örökké érzékeny marad már a...

Örökké érzékeny marad már a fogzománcom?

Figyelt kérdés

Pár hónapja jeges fagyasztott málnát ettem. Tudom, buta vagyok. Azóta az egyik fogam zománca nagyon fáj, ha mosom vagy hideg éri. Nem a fog fáj, nem lüktet, hanem a zománc érzékeny.

Orvos is megnézte, nincs szuvasodás. Azt mondta használjak parodontax fogkrémet. 3 hete használom, de még most is sírni tudnék, ha a fogkefe éri. Ha elektromossal mosok, akkor nem fáj. Miért lehet ez?


júl. 6. 01:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hülyén hangzik de öblögesd egy evőkanál olívaolajjal vagy kókuszolajjal és írd meg hogy milyen lett az eredmény.
júl. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja, és tiszta foggal is öblögethetsz, a lényeg hogy bevonatot képezzen.

Az indiai ayurvédában a fogak és a szájápolás értékes anyaga az olaj, egy csomó bakterális dolgot is old, belülről ápol.

júl. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod még a Sensodyne fogkrémet nekem az vált be. A Rapid fajta. De azzal nem csak simán fogat kell mosni hanem először bedörzsölni az fogakhoz aztán mosni.
júl. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a lila Elmélet (Optinamel)+Elmex sensitive szajvizwt, hátha az segít. A Paradontaxnál szeirntem már hatásosabb, az inkább az ínyt erősíti.
júl. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*Elmexet
júl. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én Sensodyne fogkrémet használok és bevált.
júl. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

müllerbe menj. vegyél német márkás fogkrémet és fogzomanc erősítő gélt.

ne addj a reklámozott fogkrémeknek.

a zománc csak átmenetileg sérülhetett, de az ideg biztosan roncsolódott.

vegsél milgamma n-t. először csak egy szemet szedj 3 napig, mert elsőre hasmenést okoz. aztán minden nap 2 vagy akár 3 szemet is.


ha nincs szuvasodás, akkor ezeket tanácsolom.

júl. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!