Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elszürkült hátsó rágófog...

Elszürkült hátsó rágófog okozhat valami problémát?

Figyelt kérdés

Van egy hátsó gyökérkezelt fogam, amin szürke, feketés foltok keletkeztek az évek során. Nagyon csúnya, de szerencsére nincs látható helyen. (Alsó 6.)

Fogorvos nézte egy hónapja, azt mondta az nem szuvasodás, röntgent is csinált, az is negatív. Annyit mondott, ha nagyon zavar, rakathatok rá koronát, de a fogam egyébként egészséges.


júl. 3. 05:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a főorvos azt mondta, akkor valószínűleg úgy is van. De azért megmutathatod másik orvosnak is, mert néha nem ugyanazt látják. Én koronát nem rakatnék a helyedben rá, ha amúgy nem szuvas, mert úgyse látszik. Ahhoz le is kell csiszolni sokat a fogból és amíg saját van, sokkal jobb, strapabíróbb. Nekem pl egy kemény ételre harapás leszedte a hátsó rágófogamról a koronát, pedig nem kevés pénz volt megcsináltatni. (nekem nem esztétikai okból kellett)

A saját fog többet bír, főleg ha figyelsz a fogmosásra.

júl. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*fogorvos
júl. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!