Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Manapság milyen (hatékony)...

Manapság milyen (hatékony) érzéstelenítések vannak? Olvastam, hogy létezik egy olyan, hogy éber szedáció. Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé rosszak a fogaim, sokáig nem volt pénzem megcsináltatni, most van. (Legalábbis van egy 7 számjegyű keretösszeg ami remélem elég)


Hétfőn kell mennem konzultációra, állapotfelmérésre (panoráma röntgen)

Nyilván több fogamat kell implantálni, biztosan lesz amit gyökérkezelni kell, felnyitni, eltávolítani a csonkot, stb. Biztosan van olyan is, amit fel lehet építeni.

Nincs kizárva, hogy még csontot is növeszteni kell.


Ezek mennyire fájdalmas beavatkozások?

Amikor még iskolába jártam, (10 éve ballagtam) akkor a körzeti fogorvosnál "ódivatú" módszerek voltak. Már egy puszta tömés is fájdalmas volt, hiába adta sorba az érzéstelenítőt.

Emiatt eleve nagyon rossz emlékeim vannak, ha már egy tömés is fájdalmas, hogyan lehet kibírni egy húzást? Gyökérkezelést? Implantálást??


Most egy magánklinikára kaptam időpontot. Gondolom 10 év elteltével, főleg magánklinikán más módszerek vannak.

Erről vélemények? Milyen módszerek vannak manapság?

Én nagyon félek az egésztől..


Olvastam, hogy létezik éber szedáció. Szerintem majd azt fogom vállalni, a "húzósabb" dolgoknál, mint az implantálás vagy gyökérkezelés. Az milyen? Milyen érzés átélni?

Egy tömésnél manapság milyen érzéstelenítést alkalmaznak? Legyen akár egy felszín, kettő, három. Vagy felépítésnél, koronánál stb.


Azt is olvastam, hogy akár altatást is lehet kérni.

Én az altatástól is félek.

Bár ha szedációnál, altatásnál ha több dolgot is csinálnak (pl több implantálás, az mellett húzás, gyökérkezelés, tömés, korona stb) akkor lehet azt vállalom be. Mert azt is olvastam, hogy szedálásnál vagy altatásnál több mindent csinálhat a fogorvos/szájsebész.


Erről mi az átlag? Pl szedálás nélkül mennyi mindent csinál meg a fogorvos egy kezelés alatt? És szedálással?

Ha nekem pl hiányzik 5 fogam azt egy szedálással egy kezelés alkalmával implantálhatja az orvos?


Vagy mondjuk altatásban megcsinál mindent egyszerre?


jún. 26. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Én ezt inkább 8 számjegyre becsülném. Az én orvosom nem szeret túl sok mindent csinálni egyszerre, mert regenerálódni is kell közte. Az implant a műtéttel és felépüléssel együtt elég drága, inkább hidat raknak rá, ha egymás melletti fogak hiányoznak, úgy tudom. Nincs garancia, hogy sikeres lesz a dolog! Foghiány felett idővel a csont elsorvad, felszívódik, akkor már nem játszik a fogbeültetés, hanem csak híd vagy kivehetős pótlás. Van, aki ügyesebben érzéstelenít, emiatt én a sima beavatkozásokhoz nem kérnék szedálást.
jún. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát azért az durva lenne, ha 10 millióba kerülne... Egy komplett fogsor kerül 1.5 millióba amibenax 4 implantálas van.. (erről találtam infót)
jún. 26. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!