Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tudtok mondani a gyoker...

Mit tudtok mondani a gyoker kezelesrol? Megeri csinaltatni?

Figyelt kérdés

Voltam fogorvosnal es kiderul hogy gyoker kezelest kellene csinalni. Kerdeztem higy mi lenne ha kihuznank helyette, es azt mondta hogy mivel a mosoly vonalban van (utolso fog) igy a gyokerkezelest ajanlana a huzas helyett.

Egyenlore csak uj tomest rakott bele de azota olyan erzekeny a fogam mindenre hogy nem "merek" enni-inni.

Akinek volt mar gyoker kezeles mit tud rola mondani? Megerte? Voltak problemak utana? Hasznalt egyeltalan?

EN hallottam ismerostol akinek huzas lett a vege.



#fog #gyökérkezelés #Száj és fog higiénia
jún. 24. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet húzás lesz a vége, van olyan eset is, de szerintem érdemes megpróbálni, mégis csak saját fog. Nekem volt több is ilyen, egyet kellett kihúzni, de azt is azért, mert kezelés alatt eltöredezett, viszont van ami 5 éve elvan teljesen jól, van ami több ideje,korona van rajta, nincs semmi baja.
jún. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha kihuzza, ott nem lesz fogad. Ha gyökérkezeli, van rá esély, hogy nem kell kihuzni
jún. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet huzas lesz a vege idovel, mert az egy elhalt fog es serulekeny, de nem megeri addig is megtartani? 5 eve volt gyokerkezelesem, eddig semmi problema nincs vele.
jún. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy sajat fog.. viszont gulladast okoz a szervezetemben es eleg sokszor sajnos.

Ennek kovetkezteben hullik a hajam - akarmilyen gyulladasom van, hullik a hajam...

Ezert gondolokdom a huzason, mert akkor tobb gondom nem lesz vele.

jún. 24. 12:16
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
De gyokerkezeles utan mar nem lesz begyulladva a fogad.
jún. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy próbát megér. Ha még akkor is hullik a hajad emiatt, még mindig kihúzható, és annyira nem is fog fájni a művelet.
jún. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyökérkezelés megszünteti a gyulladást, pont ez a lényege. A foggyökér egyfajta erődítmény a baciknak, nem fér hozzájuk az immunrendszer. Szóval ha a gyökeret kipucolja és lezárja az orvos, akkor a környező szövetekben már legyőzi az ellenséget az immunrendszer, és megszűnik a gyulladás.


Nekem 5 gyökérkezelt fogam van, ebből 4 több, mint 10 éves, talán 15 is. Egyik se szükrkült el, egyre kellett csak koronát tenni mert letört. Szerintem érdemes megpróbálni.


Ha jól csinálja az orvos, nem fáj.

jún. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Megéri megcsináltatni! A húzás mindig a legutolsó lépés!
jún. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Én a gyökereket úgy szoktam kezelni hogy nem állok szóba velük.
jún. 25. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is gyökérkezelték 2 fogamat, és nagyon örülök neki hogy nem a húzás mellett döntöttem. Nekem is a fogdoki javasolta, gondoltam egy próbát megér. Nekem antibiotikum miatt keletkezett góc miatt kellett egyébként. A beavatkozás teljesen fájdalommentes volt, talán picit kellemetlen, de az érzéstelenítő után sem fájt egyáltalán, és érzékeny sem volt. A 2 fog azóta is megvan, nem fájnak, és nincs velük semmi gondom. Igaz, egyszerűbb a húzást választani, viszont ha gyökérkezelik a fogat utána már nem lesz ott semmi ami begyulladjon, és így megmarad. Biztosan a doki is azért javasolta, mert még megmenthető a fogad.
jún. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!