Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért mehet tönkre az embernek...

Miért mehet tönkre az embernek a foga, ha évente kétszer megy ellenőríztetni, és rendesen mossa,és ápolja?

Figyelt kérdés
Azt megfigyeltem, hogy sokszor az egyént hajlamosak hibáztatni. 45 leszek, és van két hidam, mert korábban gócos lett két gyökérketelt fogam. A korona helyén visszahúzódott az íny. Most lehet megint el kell távolítani egyet. Cukorbeteg vagyok, és magas vérnyomásra szedek gyógyszert. Vannak, akik leintenek azzal a szöveggel, hogy valakinek foga sincs ilyen idősen. Sokat költök fogkrémre, és használok fogköztisztítót is. Mivel bővítsem a szájhigiéniát? Anyám szerint túl sokat sikálom.

jún. 19. 06:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Rossz fogkrém, rossz fogmosási technika/szokások, reflux, sok szénhidrát fogyasztása, foggal nyitni az üdítőt, kemény magvakat törni, dohányzás, kezeletlen betegségek. Én fémallergiára is gyanakodnék és a fogorvos megválasztása is sokat számít.
jún. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Esetleg fektess be egy elektromos fogkefébe, mondjuk Oral B iO.

Két étkezés között ne nassolj semmit.

Nagyon gondold át mit eszel.

jún. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Ne elektromost vegyél, hanem szónikusat.


Egyébként, az cseszi szét, hogy ma már nem azok a ételek/italok vannak, mint 100 éve. Mindenben cukor, citrom- és egyéb savak, adalékok... nem ezekre lettünk kondicionálva.

jún. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Úgy érzem nem hanyagolom el a fogaimat. Amúgy is ápolt nőnek tartanak koromhoz képest. Egyébként paradontaxot használok meg Lacalutot. Váltogatom őket. A kezdődő fogínysorvadásom miatt áldozok rájuk. Fogköveket le szoktam szedetni.
jún. 19. 07:24
 5/12 anonim ***** válasza:
Sajnos ugyanígy vagyok most én is. Három híd kellene, egy implantátum, 4 fogat húznának amik gyökérkezeltek és alágyulladtak. Régen fél évente jártam fogat tömni. Az utóbbi évben az édesség fogyasztást minimalizáltam, és nem is volt annyi gond a fogaimmal. Sajnos még ott vannak a cukros üdítők. Listerin is javasolt, meg egy nem túl kemény fogkefe szerintem.
jún. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok, mint te.

Nem lehet, hogy egyszerűen csak vannak, akiknek rosszabb a foganyaguk?

Ami mindig eszembe jut erről, annak idején ált. isk.-i fogászaton az egyik osztálytársamnál fel volt háborodva a fogorvos, mert a srác fogait vastagon befedte a lepedék, szóval jóideje nem mosta meg, még fogorvos előtt sem!

És minden foga ép volt...

jún. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

A legtöbb esetben a fogorvosi "fogmegtartó" meg "konzerváló" kezelésektől mennek tönkre szépen sorban az ember fogai!


Én 27 éves koromban szembesültem azzal (röntgenek, utánaolvasás, plusz egyéb tapasztalat családból), hogy 11 fogamnak a bölcsességfogakat és a már kezelteket is beleértve annyi...


Egy pár nagyörlő kivételével amik még akkor 80% on voltak és nincs a fogbelük megnyitva azóta se akkor én kiszedettem 11 fogamat! Került kb 260 ezerbe.


Most 41 vagyok és azóta sincs problémám a megmaradt fogakkal.

Hozzáteszem nem dohányzom, nem iszok, de naponta lefekvés előtt 10 percig tartom a számban a fogkrémet miután pár percig átdörzsöltem őket meg a nyelvhátamat is a kefével.

Ha szükséges újraöblítek fogkrémmel, de a végén sosem öblítem ki vízzel a fogkrém hatóanyagát!

jún. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Plusz nem tartottam meg gyökérkezelt vagy teljesen "kibelezett" fogat és koronám meg hidam sincs (kotvány megoldások ezek).


Előző voltam.

jún. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Rengetegen rosszul mosnak fogat
jún. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

Szerencsétlen genetika.


Egy haverom sokszor nem is mos fogat, ha igen, akkor is csak napi egyszer max. Mégis csak egy tömött foga van, meg egy sport baleset során letört foga. Többi mind ép neki... Erről ennyit.

jún. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!