Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozás után miket...

Fogszabályozás után miket szabad enni?

Figyelt kérdés
Meddig nehézkes az evés fogszabályozás után? És ha már nem fáj miket szabad enni? Átlagosan meddig kell a fogszabályzó?

jún. 12. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az állandó fogszabályzó felragasztása után nekem 1-2 nap volt az az idő, hogy annyira fájt, hogy nem bírtam rágni. Folyadékokat, pépeket fogyasztottam, "elolvasztottam" az üres kiflit a számban. Mondjuk étvágyam sem volt annyira a fájdalomtól. A fájdalomcsillapító segített valamennyire. De ne ijedj meg, kibírható és abszolút megéri!


Utána egyre jobb lett, lassan minden tudtam enni. Amikor húztak a készüléken, már sohasem fájt annyira, mint először, a felrakáskor.


Én kicsit kevesebb, mint 1 évig hordtam a felragasztott készüléket, ami szerintem nem is vészesen hosszú idő, főleg, ha belegondolok, mennyire csálék voltak a fogaim. 15-16 éves voltam, nem tudom, ez számít-e, lassabb-e a procedúra felnőtt csontozattal (ha felnőtt vagy). Utána az éjszakait még két évig hordtam, majd felhagytam vele - picit vissza is csúsztak a fogaim, de nem vészes. Viszont szerintem korrigáltatni fogom, és ragasztatok majd be megtartó sínt / hordom az éjszakait, ha kell, életem (fogaim) végéig. :D


Hajrá! Én szerettem a fogszabályzót. Az pedig hatalmas boldogság volt, amikor lekerült, és tökéletes volt a mosolyom!

jún. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1. Köszönöm a válaszod:) Egyébként én 18 vagyok nemtudom mennyit számít ez a fogszabályozásban. Annyit viszont tudok hogy,így drágább lesz:D Hamarabb kellett volna tudom csak most határoztam el magam hogy,szeretnék. Szóval akkor az első pár nap a rossz? 1 hét alatt mennyit javul? És hány hetente,havonta kell járni korrigálásra?
jún. 12. 14:23
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen! :)


1 hét alatt sokat javul, bennem annyi maradt meg, hogy az első két nap volt rémes. Hét nap után már szerintem nem is fájt egyáltalán.


Húzásra 4-6 hetente kellett járni.

jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!