Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit kéne csinálnom, hogy ne...

Mit kéne csinálnom, hogy ne törjön le a fogamról a tömés?

Figyelt kérdés
A metszőfogam sarka le van törve és már többször volt javítva, de mindig nagyjából egy hét után letörik. Nem tudom, hogy van-e jobb módszer vagy csak rosszul csinálják meg, de tanácstalan vagyok.

jún. 9. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Van. Kontár helyett menj fogorvoshoz.
jún. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem már 3x csinálták meg az évek alatt, de mindig letörik idővel. Sajnos nem olyan erős mint az eredeti, ezért kimélni kell. Almába harapok, de keményebb dologba nem, mert akkor letörhet. A legutóbbi nem olyan szép, mint a korábbiak, kicsit masszívabbra csinálták meg, összedolgozták az ép foggal. Tehát nem csak kipótolták, hanem kicsit "összekenték" az ép fogat is, hogy tovább tartson. Nem a legszebb, de most legalább tartós :-) Tudom ez sovány vígasz, de a metző sarkát nehéz megcsináni, mert látványos helyen van, és a fog alakja miatt csak kis helyen kapcsolódik az ép foghoz, ellenben pl egy örlővel.
jún. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Menj el fizetőshöz, tapasztalt magándokihoz.

Fogakra, cipőre (kényelmesség, nem márka), matracra, szemüvegre és hasonlókra nem szabad sajnálni a pénzt.


Nekem most 2 tömés + fogkő 110.000 volt.

jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is fizetősnél csináltam. 20 éve már csak oda járok, mert volt pár rossz tapasztalom az ingyenessel.

A 2 tömés + fogkő 110 ezer, az szerintem nagyon sok. Nekem fogkő állapotfelméréssel volt 1 hete 24 ezer. A tömés szerintem (már rég kellett) 20 ezer / darab, igy kb. 65 lenne a vége.

jún. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én kb. 4x voltam (mindig más dokinál) emiatt az évek alatt, de mindig így jártam. Az utolsó pótlás 10 éve van fent,viszont azóta sem almába,sem keményebb dologba nem harapok,féloldalasan eszek. Igazából az a fog csak így dísznek van kb. Most, már lassan 35 évesen egyre kevésbé érdekel az esztétikum, megcsináltatom csavaros koronásra (ha lehet metszőfogból ilyet), vagy kivizsgáltatom, hogy alkalmas-e az álkapcsom beültetett implantátumra. 20 éve nem tudok jóízűen egy almába harapni. Szotyiról, ilyenekről lemondtam, de jól esne egyszer már egyenesen enni egy kiflit. Az utolsó fogorvos mondta is, hogy a héjak igazából díszek,ezt a mostanit összedolgozta a fogammal, gyönyörű, csak nézegetésen kívül másra nem jó. A hátsó fogaim tömésein 10 éve ropogtatok magokat gond nélkül, ez az első sajnos nem ilyen.
jún. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó


Nekem most lett koronám elől, mert már sokszor volt tömve, és állandóan kiesett nekem is.

Végre tudok én is harapni meg enni , nem úgy, hogy szinte teljesen kímélni kell az első fogakat.

jún. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem az összekent megoldás van, és harapok vele almát. Ha kiesik, majd visszamegyek és ismét tömik. Az almát bírja, legutóbb a pisztáciánál tört le. Én 45 éves vagyok, és az esztétikum nekem többet ér a kényelemnél. Illetve kompromisszumos a megoldás, mert azért az összekent rész látszódik kicsit. De biztos, hogy nem venném ki az ép fogamat. Idővel szerintem csúnyák lesznek, az íny és a pót-fog találkozása nem lesz szép. Én az esztétikára és az ép fogakra szavazok. Ismerősömnek héjat tettek fel, soha meg nem mondtam volna, és ő is harapja az almát.
jún. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!