Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem használ semmilyen...

Miért nem használ semmilyen fájdalomcsillapító a fogfájásra?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszak a fogaim, hiába mosom őket rendszeresen állandóan kilyukadnak.

Most egy már tömött fogam lyukadt ki 2 helyen.

2 napja olyan szintű fogfájásom van, hogy már elviselhetetlen.

Tegnap éjszaka virrasztottam, mert ha lefeküdtem, akkor legszívesebben inkább felkötöttem volna magam.


10-15 percig nem fáj, aztán belejön, de brutál módon egy 15-20 percre, majd megint nem fáj. Akkor múlik ha mamutléptekben járkálok.


A legdurvább, hogy hiába veszek be bármilyen fájdalomcsillapítót, olyan mintha be sem vettem volna.


Cataflam 50mg, flector rapid 50mg, algopyrin, diclofenac duo 75mg.

Semmi az ég világon nem hat.

Ha kettesével szedem akkor sem.


Az ínyem meg van dagadva, talán gennyes, nem tudom.


Csak délután tudok menni fogorvoshoz. Mire számítsak? Menthető lesz? Vagy húzni kell.

Ha húzni kell, akkor a bal oldalon már fogam sem marad. Szó szerint.

És a legdurvább, hogy 20 éves fiú vagyok.

Fogzománc tápláló fogkrémekkel mosok fogat, cukrosat nem iszom, csak alkalmanként… nem értem, hogy mitől romlik ilyen szinten a fogam.


Előre is köszönöm.



jún. 4. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk fogorvosok, nem látjuk a fogadat sem és nem vagyunk jósok sem :)

Majd délután megmondja az orvosod.

Viszont ha rendszeresen romlanak a fogaid, többször kell szúrésre járnod, hogy megelőzd a bajt. Kérj tanácsot a körzetitől, mit tudsz még tenni a higiénián kívül a fogaidért.

jún. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Úgy fél évig szenvedtem egy fogammal, mert rettegek minden orvostól, a végén már semmi sem segített, de nem húzták ki, gyökérkezelték magánban. Sztk-ban a másikat pár éve szintén több honapos szenvedés után egyből kihúzták, pedig lehet magánban menthető lett volna.
jún. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tramadolort próbáltad már?
jún. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szóval… jön a bölcsességfogam, csak keresztbe és tolja a fogsoromat, azért fáj ennyire.

Tegnap, már jobb volt, de ma megint elég gáz. A dupladózis Algopyrin segített, meg kaptam Dalacin-t (gyulladáscsökkentő), és ha lemegy a gyulladás kiveszik a bölcsesség fogam.


De most az Algopyrin sem akar már segíteni.


A tramadolort felírta ez egyik fogorvos, de az egyik gyógyszertárban azt mondták, hogy országos hiánycikk évek óta… nem tudom. Lehet bemegyek még a helyi patikába is.

jún. 6. 12:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Menj be mindenképp legjobban csillapítja a fog fájást 💯
jún. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!