Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogkrém tényleg többet árt...

A fogkrém tényleg többet árt a fogaknak mint használ? A hidrogén peroxid és szódabikarbóna vagy Kókuszolaj jó fogfehérítő?

Figyelt kérdés

Láttam egy videót egy reelsben.. tudom ez csak egy videó.

A tag nem mosta 8 éves korától a fogait most kb. 40 éves és meg van mind. Ezt idáig nem hiszem el, de kommentekbe mindenki igazat ad neki.. az egyik 27 éve van a szakmában és soha senkinek nem ajánlana fogkrémet, a másiknak is csak akkor kezdtek bajai lenni mikor először elment fogorvoshoz, és sorolhatnám.. Oké ezek is csak kommentelők de miben lehet így hinni ma már?


máj. 30. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a fogkrém többet ártana, mint használna, bár szerintem nem lenne feltétlenül fontos, önmagában a fogkefe mechanikai tisztítása jelenti a legtöbbet. A kókuszolajról nem tudok, viszont a hidrogénperoxid és a szódabikarbóna mindkettő roncsoló hatású
máj. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Roviden, f@szt.
máj. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A mostanság divatos ilyen-olyan fehérítő csodafogkrémekre igaz lehet (nem mindre). Általánosságban nem.
máj. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért találták ki a statisztikát, mert 1-1 kiragadott példa (ami ráadásul aztán vagy úgy van, vagy nem…) nem reprezentatív. A szódabikarbóna kifejezetten káros hosszú távon, hiszen felsérti a zománcot, az ínyt, a hidrogén peroxid pedig lemarja. Nem véletlenül nem ajánlott fogfehérítést végezni rendszeresen (azok tipikusan peroxid tartalmúak).

Szerintem elég egyszerű, hogy kinek lehet hinni: a szakembernek persze. Kinek másnak? Ezek a kommentelők nyilvánvalóan nem azok. Én fogorvos vagyok, és jól emlékszem, amikor egy edzésen a FODRÁSZOK egymás között azt beszélték, hogy mert a fluorid is rákkeltő és nem is szabadna ilyen fogkrémet ajánlanunk. Jön ki ilyen mondat egy olyan ember szájából, akinek 1. több füle, mint foga, 2. távolról sem ez a foglalkozása. Most ott ül a székében egy hasonlóan értelmes, befolyásolható személy, annak is elkezdi osztani a hülyeséget és így jut el hozzád. Az emberek azt hallják meg, amit meg akarnak hallani. Csakhogy én fogorvosként is dönthetek úgy, hogy nem látok el valakit, mint ahogy a fodrász is mondhatja nekem, hogy nem akarja az én hajamat, úgy én is mondhatom, hogy nem óhajtok olyan szájba nyúlni, aki alapjaiban kérdőjelezi meg az én szakmai tudásom, ráadásul ha a szájápolás legegyszerűbb részei nem mennek az illetőnek, akkor csinálhatok neki bármilyen csodát, nem lesz hosszú életű. És azért előbb utóbb mindenkinek lesz szüksége fogorvosra. Nagyjából olyan hülyeség ez, mintha krónikus elhízottként és diabéteszesként nem hinnéd el az orvosodnak, hogy esetleg le kéne fogyni, mert a körmösöd szerint ez is csak marketingfogás és ha megiszol mindennap egy csalánteát, azzal beáll az inzulinod, de persze aztán, ha akut, életet veszélyeztető állapotba kerülsz, akkor mindjárt nem a körmös fog összerakni téged, meg nyilván eszedbe sem jutna őt értesíteni, ha gond van.

máj. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyan szempontból biztosan kamu, ha semmi más alternatív vagy bio módszert sem alkalmazott. Minden nélkül kizárt.


Bár vannak bizonyos ellenálló személyek, én például csak egyszerű fogkrémet használok naponta kétszer, néha szájvizet használok, a fogköveim lepattognak maguktól, fogorvost egy évtizednél régebben láttam, nem szuvasodik egy fogam sem, megvan 31 fogam. (Egy bölcsesség nem jön ki.) Nekem alapvetően rendkívüli egészségem van, immunbetegségem is eltűnt kezelés nélkül és nem tudják megmagyarázni.

jún. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!