Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az lenne a problémám hogy...

Az lenne a problémám hogy 16éves fiu vagyok napi 3-4liter vizet meg iszok minden nap kenem a szám labelloval pl kenem egy hétig rendszeresen addig jó de ahogy ki hagyok egy napot mosolyogni se birok mert annyira feszűl a bőr Mi miatt lehet?

Figyelt kérdés
És minnél tovább nem kenem annál rosszabb mit tudnák csinálni hogy ne legyen ez?

máj. 29. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Vitaminhiány is okozhatja, nem csak kiszáradás.
máj. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy hozzászokott az ajkad.

Egy időben én is használtam. Folyton kenegetni kellett, mert kiszáradt a szám. Érdekes, mióta nem használom, nincs ilyen problémám.

máj. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

"A szakértő hangsúlyozza, hogy egyáltalán nem mindegy, miket rejt a kiválasztott ajakír, ezért alaposan meg kell nézni a terméken található leírást.

Mindenképpen érdemes ellenőrizni kedvenc márkánk összetevőit, nehogy visszájára forduljon a gyakori használat. Olyan kombinált készítményeket keressünk, melyekben méhviasz, olívaolaj, lanolin, vazelin is található, mivel ezek az olajos-zsíros összetevők gyakorlatilag védőréteget képeznek az ember ajkán, és egyfajta falként zárják el a száraz levegőt a szájtól, ami így nem veszít nedvességet."

máj. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
" Viszonylag gyakran találkozunk azzal a problémával, hogy az ajakír hatóanyagai szárítják ki még jobban az ajkat. Nem ritkán krónikus irritatív vagy allergiás alapon kialakuló, folyamatosan rosszabbodó bőrgyulladást okozhat a rendszeres használat - mondja dr. Csernus Krisztina. A legtöbb problémát a kámfor, a mentol és phenol okozzák, melyek használata után kellemes bizsergést érezhetsz az ajkadon, azonban hosszú távon szárítanak. Számít továbbá a termék alkoholtartalma is. Lehetőleg kerüld az ízesített, mesterségesen színezett és illatos ajakápolókat, mert gyakran vezetnek irritációhoz."
máj. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a labello mégjobban szárított. Addig volt jó, amíg rajtam volt aztán ha nem használtam kiszáradtam. Szóval, +1 pont az előttem szólóknak, én is arra szavazok.
máj. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A Labello med repairt használom nem szines nem illatositott és ha használom nem érzek bizsergést szóval nem tudom

És amilyen vitaminokat szedek

C vitamin 1500mg

D³ 3000NE

Cink 15mg

Kálcium 500mg

Magnézium 250mg

máj. 29. 21:09
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne használd. Átmenetileg kellemetlen lesz, de utána elmúlik és nem kell kenegetned.
máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben akkor nem használom köszönöm
máj. 29. 22:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Kiegyensúlyozott, változatos, egészséges táplálkozás.

Szedhetsz persze mindenféle vitaminokat, de a zöldségek, gyümölcsök változatos fogyasztása sokkal jobb.

Viszont ha már vitaminokat szedsz, akkor inkább valami komplexet, például Wiloxont. A B-vitaminok is nagyon fontosak a bőrnek.

És csak akkor igyál ilyen sokat, ha szükségét érzed, és nem kényszer. A túlzott folyadékbevitel lecsökkenti a szervezet elektrolitszintjét.

máj. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
38%

Kilencvenes evekben voltam fiatal. Mindenki labelloval kente a szajat, es evekkel kesobb esett le, hogy ez egy ordogi kor, mint az orrcsepp fuggoseg.

Egy nagy szar, kerges vastag reteget kepez a szaj nyalkahartyajan, es azonnal bereped, es erre jobban kened.

Ma mar semmit nem kenek, csak extrabb idojarasnal, oke, en no vagyok, de olyan szajfenyt hasznalok, ami olajos, es egesz veletlenul hidratalva tartja a szamat. Pasi verzioja nem tudom, mi lehet.

Sok ilyen neves termek volt, anno Clearasiltol lettem pattanasos, de nyugatrol kuldtek nekem. Megint ordogi kor, erre abbahagytam, kesz.

máj. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!