Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem menthető már egy fog?

Miért nem menthető már egy fog?

Figyelt kérdés
Van egy fogam és nem tudom, hogy menthető-e

2023. júl. 16. 01:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha fáj a fog, az azt jelenti, az idegig ért a gyulladás. Ekkor az ideg már nem menthetô, minimum gyökérkezelni kell. Hogy a fog maga megtartható-e, attól is függ, mekkora az épen maradt fogállomány. Ha sok megmaradt, akkor lehet gyökérkezelés után töméssel használni, ha kisebb, akkor még mindig használható lehet koronával. Kihúzni általában akkor kell, ha a gyökér köré terjedt a gyulladás, és gócként viselkedik, vagy úgy meggyengült a tartása, hogy már mozog.

De ezt a fogorvosodon kívül senki se fogja tudni neked megmondani.

2023. júl. 16. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem van egy hátsó fogam, amiben fekete csík van keresztbe és már 2x volt olyan hogy fájt pár napig aztán elmúlt, most meg érzékeny, meg ma kicsit erősebben lassacskán ráharaptam valamire és éreztem, mintha fúrodott volna a fogamba, vagy nem tudom
2023. júl. 16. 03:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nem hangzik olyan vészesen. De akkor is fogorvosnak kell megmutatni. Ha van rajta valami kezelendô, mielôbb megcsinálják, annál jobb.
2023. júl. 16. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Próbálnánk minél hamarabb, de most nem nagyon van fogorvos. Akinél voltunk mostanába nagyon sokat hibázik, hatalmas bajokat csinál a kicsiből, én meg félek még csak 17 évesen ilyen cisztákat kivetetni:D

És aki van orvos nagyon távoli az időpont

2023. júl. 16. 16:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!