Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van ilyen, hogy "kisugárzik"...

Van ilyen, hogy "kisugárzik" egy fog?

Figyelt kérdés

Van egy tömött letörött fogam,(alul) ami érzékeny, nem fáj, ha nem éri olyan hatás.

Fennt pedig úgy érzem mintha fájna a fogam.

Nemtudtam tőle aludni már két napja.

Ma voltam fogorvosnál... Nem fájtak a fennt lévő fogaim.


Lehet hogy kisugárzik alulról az a fog amelyik nem is fáj?


2010. okt. 13. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elképzelhető, főleg annak fényében, ha a fogdokinál voltál akkor tuti látta volna ha valamii nincs rendben fent.

Röntgenre elküldött?

2010. okt. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kisugározhat, de nem alulról felülre, hanem a mellette levő fogakba, illetve a fültőhöz. Röntgen készült? Mert ha csak kopogtatott az orvos, az nem feltétlenül biztos diagnózis.
2010. okt. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nekem egyszer volt, hogy a bölcsességfogam nőtt (nagyon begyulladt) és úgy éreztem, mintha a mandulám fájna. nyelni is nehezen tudtam. úgyhogy elképzelhető.
2010. okt. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, majd menem kell oda is.

De azt az alsó letörött fogat mindenképen ki kell húzni.:S


Már nem először érzem ezt a fájdalmat, volt már egy évvel ezelött is ilyen és elmúlt, meg kb. egy hónapja is ugyanígy voltam.


Akkor is elmentem fogorvoshoz akkor nem volt röngen, azt mondta a doki hogy huzatot kaphattam:S


De mostmár ez egy kicsit sok, hogy aludni sem tudok tőle.

2010. okt. 13. 15:36
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem is most nől allul a bölcsességfogam. De az nem fáj, legalábbis nem érzem.
2010. okt. 13. 15:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Hajaj! Egyszer mesélte a fogorvosom, hogy sokáig nem értette, miért nem tudja megmondani a páciense melyik foga fáj, mígnem egyszer neki is az egész féloldala fájt, és nem tudta melyik! Azóta nem neheztelek és csodálkozom, mondta ő.
2010. okt. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
A bölcsesség fog sok mindent okozhat. Én a nyáron jártam úgy, hogy szinte az egész bal oldali felső fogaim fájtak, de nem tudtam megmondani, hogy melyik ill. érzékenyek voltak hidegre, melegre. A doki nem látott semmit a röntgenen csak annyi, hogy a bölcsességfogam tömött és a tömés közel van az idegcsatornához. Azt mondta, hogy húzzuk ki nincs jobb ötlete. Belementem, mert már napok óta nem aludtam, már minden mindegy volt csak nem fájjon. Húzás után kb 1 héttel teljesen megszűntek a panaszaim, azóta rendben van az összes többi fogam, amit problémásnak éreztem. Úgyhogy a bölcsességfog mindenre képes.
2010. okt. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mikor tömték a fogadat? mert ha nemrég, akkor elképzelhető, hogy magas a tömés és az nyomja a felső fogadat(a nyomás következtében törhetett le akár az alsó is) és akkor az nem kisugárzás, hanem a nyomás miatti fájdalom, ami a kihúzással teljesen elmúlik. Viszont az azt jelenti, hogy csikorgatod, szorítod éjszaka a fogaidat-->stressz.. Különben is kisugározhat ha be van gyulladva..
2010. okt. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Már kb 4 éve tömve van ez a fogam, és már pár éve "romlásnak" indult.

Nincs begyulladva ez a fogam.

De ma kihúzzák, mert ezzel már nem lehet mit csinálni.:S

2010. okt. 14. 09:40
 10/10 frekvento válasza:
Fantasztikus összefüggések léteznek. Fájt a vesém tájéka,a doki küldözgetett mindenhova,még a prosztatámat is megnézte egy szakorvos.Végül a fogam is elkezdett fájni, a fogorvosnő gyulladást állapított meg.és antibiotikumot adott. Eltűnt a vese környéki fájdalom,és a fogam is kezelhető lett. Magam is alig hittem.
2018. ápr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!