Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosnál lehet kérni...

Fogorvosnál lehet kérni altatást, vagy csak pár helyen?

Figyelt kérdés
Magánorvosra gondolok. Igazából azért kéne, mert ha izgulok hányingerem van és ha belenyúlnak a számba azonnal visszaindul az ebéd. Vagy ez drága lenne?
2010. okt. 7. 01:59
1 2
 1/12 anonim válasza:
45%
ez jó kérdés én is kiváncsi vagyok a válaszra.
2010. okt. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne ebédelj előtte .)


Egyébként én is izgulok mindig ahogy kinyitom a számat, de nekem olyan érzésem lesz, hogy mindjárt elájulok a székben fekve :)


Erre a megoldás, hogy csak magánorvoshoz járok és oda is úgy, elmegyek, kérek időpontot valamire.

Aztán ha szimpi a doki, akkor visszamegyek, ha nem akkor meg vasvillával se tudnak visszakergetni.

Itt a környékünkön annyi doki van, hogy lehet válogatni :)


Így nekem van most 1 szimpi nő, ő olyan kis kedves, 30év körüli, aranyos. Ha megnyikkanok hogy valami fáj, egyből kapok érzéstelenítőt, sőt általában már előre kapom, azt pedig olyan finoman adja be, hogy meg sem érzem. Néha még arcomat is megsimizi :))


Utána a lezsibbasztott számmal ülök egy kicsit, addig beszélget a nővérrel mindeféle baromságról, terelik a témát, addig le is nyugszom. És mikor már totál unatkozom a székben, és elzsibbadt a szám is jól, akkor elkezdi csinálni. De olyankor már csinálhat bármit, úgysem érzem. Akkor már nem para.


Csak nekem is van szerintem ilyen beidegződésem, mert kiskoromban sokat kínoztak SZTK fogászaton, és mindig bennem van ez a félelem. Tehát nagyon finoman kell bánni velem mert különben szívrohamot kapok :)


De ezek a fizetős dokik tényleg olyan ügyesek, hogy semmi értelme félni náluk. Az SZTK az szadista mindegyik, és még a fizetős közt is akadnak szadik, de ott a legtöbb okés. Több fizetős dokinál is jártam már, úgyhogy tudom kb melyiknél mire lehet számítani.


Ez az altatás dolog szerintem hülyeség, ez amúgyis sokkal veszélyesebb altatni valakit, mint ha kapna csak egy érzéstelenítőt. Az altatás nemjó.


Nekem volt olyan hogy ki kellett vésni 2 fogamat szájsebészeten régen, és ott sem altattak, gumikalapáccsal ütötték a fejemet, meg vésővel vésték ki a fogdarabokat a számból, de úgy be volt érzéstelenítve, dupla adag lidokainnal, hogy az égvilágon semmit sem éreztem. Én akkor már az altatástól jobban félnék, mer olyanom még nem volt :)

2010. okt. 7. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

sztem nincs altatás. az egy komoly dolog, külön orvosi személyzet, műszerek kellenek hozzá. max. akkor altatnak, ha műtenek a fogaddal.

engem altattak egyszer, és irdatlan fájdalmaim voltak utána két hétig (másnak is): a kulcscsontomban késszúrást éreztem, ugyanis beszorult a levegő. tehát nem annyira jó buli. viszont nagyon pihenten ébredtem :)

2010. okt. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2010. okt. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2010. okt. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Altatás (felnőtt) 65 000 Ft-tól
2010. okt. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Minden kezelés altatásban drága,de természetesen lehet!Én nekem minden évben kell mennem gyomor-és vastagbél tükrözésre,és csakis altatásban kérem természetesen egyszerre a kettőt,de ez is 120.000körül van.Sokan azt sem tudják,hogy ezt is lehet altatásban.
2010. okt. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na az fantasztikus, a franc se gondolta, hogy ilyen olcsóság. Igazából én azért parázok tényleg ennyire, mert régen volt pánikbetegségem ami annyiból állt, hogy mindig hányinger jött rám, ha valami olyan helyre mentem ahova nem akartam, de muszáj volt, aztán mindig rosszul lettem, ez még abból maradt vissza, szal ha rendes az orvos persze ok minden, de neki se kellemes, hogy ott bénázok. Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 7. 13:53
 9/12 anonim válasza:

Hello! Átkell gondolni, hogy tényleg szükséged van-e altatásra? Mit szeretnél csináltatni? Biztos jó fogászhoz jársz?


Nekem egyet kihúzott egy fogrvos, elájultam és a főorvos hozott haza a fogásztól! Nah utána évekig nem mentem dokihoz! Altatást akartam én is! Amúgy nem birom a tűt és a vervételnél is elájulok!

Viszont talatam egy olyan orvost, akinél komolyan mondom két fog húzás között nevetűnk! Mert mára már oda jutottuk hogy tegnap kihúzott 3 fogamat (1benőtt gyökér, egy töröt, egy sima) + betömött egyett! Ugyhogy egy jó orvassal eddig ellehet jutni! Szóltam neki az elején hogy ájulós vagyok minden ilyenbe! Mondta hogy nem gáz majd meglátom hogy nem ájulok el! szerencsére igaza lett! Ha hamarabb megtalálom nem kellene a felső rész nagy részét pótolni! Jah és olcsó is! Nem futószallagon vagyok nála, nincs kapkodás meg siessünk!

Én borsodi vagyok, ha a közelben vagy megtudom adni az elérhatőségét a dokimnak! én is utazok 90 kmert de megéri! SOK SIKERT

2010. okt. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Komárom megyében lakok és van itt is ilyen orvos, mikor még régebben voltam nála baromi rendes volt, nagyon meglepődtem, csak akkor még nem volt ilyen hányingeres bajom, akkor is paráztam, csak akkor azér más volt... De azért köszönöm szépen!
2010. okt. 9. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!