Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek van vagy volt fehér...

Akinek van vagy volt fehér esztétikus tömés a fogában annak mennyi ideig maradt benne, vagy mennyi ideje van benne?

Figyelt kérdés
(Azt hallottam hogy pár évig marad csak bent a fogban és nagyon hamar kiesik. El szeretnék menni tömetni de nem tudom be merjem e tömetni fehér töméssel a fogam.)
2010. okt. 3. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Ma már csak ilyesmivel tömik be, EU. miatt nem használják az amalgámot (pl. a higanyos lázmérőt is kivonták-vonják a forgalomból).

Tehát tömesd be, mert mindenképpen BE KELL TÖMNI. Ki fog bírni jó néhány évet, lehet 20-30-at nem, de majd megint kicserélik...:)

2010. okt. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem 4 éve van 4 db. Körültekintőbben és precízebben kell vele fogat tömni, mint az amalgámmal, de ha odafigyel a doki, akkor semmi gond nem lesz. És kompozittömésből is van ezer fajta. Az olcsóbb nyilván kevesebb ideig bírja, a drágább több ideig.
2010. okt. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 6 éve van 4 ilyen tömésem, valami spéci fényre kötő, valami furcsa neve van=) Na mindegy, de egyszer ki nem esett, nem volt vele semmi gond.Anyukámnak ugyan ilyenek vannak csak , van ami 11 éve, vagy több. Mondjuk nem is volt olcsó,de nincs is vele gond!
2010. okt. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pár évet kibír. Mondjuk az amalgám kibírt 20-30 évet is..de ma már azt hiszem nem nagyon alkalmazzák..vagy mégis?

Nekem épp a naokban esett ki a fehér tömésem,holnap megyek fogdokihoz.

2 évet bírt ki...:((

2010. okt. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!