Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kb 1 hónapja tömték fogam,de...

Kb 1 hónapja tömték fogam,de azóta salyog néha mitől lehet?

Figyelt kérdés
Mondta a doki menjek vissza ha rosszabb lesz,gondolom mostmár gyökérkezelni fogja. Mennyire fáj?
2022. dec. 16. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gyakran fáj? Ingerre vagy magától? Mennyire fáj? Milyen jellegű a fájdalom? Milyen állapotban volt a fog tömés előtt?
2022. dec. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mikor voltam elég mélyre furt,nagy volt a szuvasodás,ezért mondta ha rosszabb lesz menjek vissza. Ha valami keményet eszek nehezen tudom megrágni. Néha van hogy magától is belesalyog.
2022. dec. 16. 08:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyomásra/rágásra fáj, akkor nagy valószínűséggel gyökérkezelés lesz belőle.

Ha néha kicsit magában fájdogál, az még lehet a tömés következménye.

2022. dec. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Énis erre gondoltam,de 1 hónap után is fájhat?
2022. dec. 16. 08:22
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Igen. De ez mindenképpen enyhe fájdalom.
2022. dec. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott.A korana része jb tönés.Annyit mondott a dokim amíg éjszaka nem erősödik a fájdalom addig jó.Ha néha jön és kellemetlen az még okés.Nejem is ilyen.Elvileg 6 hónapig is eltarhat a gyógyulás,mert az ingerekre a pulpa lejebb mozog a fogban,a helyén dentin keletkezik jobb esetbe.Csak nagyon hosszú folyamat és lassú.(Voltmár ilyen fogam,márcsak a gyökereibe van ideg,annyira visszament)Mesélte @ fogorvosom neki is ilyen volt,amikor a tömését cserélték.Nem tudott rajta enni zöbb hónapig,utánna megnyugodott,életbe maradt neku.Viszont ha éjszaka elkezd fájni random,akkor nevárjál vele,mert valszeg gyökérkezelés lesz belőle sajnos.Szval ha rosszabodik,akkor menjél orvoshoz.
2022. dec. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsi a helyesírásért


Nekem is szokott.A korana része kb tömés.Annyit mondott a dokim amíg éjszaka nem erősödik a fájdalom addig jó.Ha néha jön és kellemetlen az még okés.Nekem is ilyen.Elvileg 6 hónapig is eltarhat a gyógyulás,mert az ingerekre a pulpa lejebb mozog a fogban,a helyén dentin keletkezik jobb esetbe.Csak nagyon hosszú folyamat és lassú.(Voltmár ilyen fogam,márcsak a gyökereibe van ideg,annyira visszament)Mesélte a fogorvosom neki is ilyen volt,amikor a tömését cserélték.Nem tudott rajta enni több hónapig,utánna megnyugodott,életbe maradt neku.Viszont ha éjszaka elkezd fájni random,akkor ne várjál vele,mert valszeg gyökérkezelés lesz belőle sajnos.Szval ha rosszabodik,akkor menjél orvoshoz.

2022. dec. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!