Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan tudnám leküzdeni a...

Hogyan tudnám leküzdeni a félelmem?

Figyelt kérdés
Nevetségesen félek a fogászattól.. jelenleg 24 éves vagyok. Lassan 10 éve nem voltam orvosnál pedig nagyon el kéne mennem már. 2 tömés ,egy húzás biztos. Amikor legutóbb voltam gyökér kezelésre mentem. Be adta az injekciót kb 2 percet várt és neki kezdett. Eszméletlen fájdalom volt. Hiába jeleztem nem érdekelte csak szólt az asszisztensnek hogy jöjjön lefogni.. én ott be idegesedtem felrántottam a fejem és ott hagytam őket tátongó óriási lyukas foggal. Tudom bírni kellett volna de nem tudom le írni azt a fájdalmat.. azóta egyszerűen nem merek elmenni. Pánik tör rám már a gondolattól is. 2 hete lassan minden nap fájdalomcsillapító kell mert nagyon fáj,de még ez se elég ösztönző arra hogy elmenjek. Valaki volt már ilyen helyzetben?

2022. nov. 9. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én se voltam vagy 10en akárhány évig. Jól megbántam. Rég szép fogaim lehetnének. Halálos is lehet az elhanyagolt fog. Nem viccelek. Hetek óta flektoron éltem. Elmentem,bevoltam tojva. 2 bölcsességfogamat is kihúzták. Rengeteget betömtek. Fogkő leszedés . Semmi fájdalom. Kellemetlen. Mindig volt egy kis para,de alaptalanul.De más egyéb eü-i gondot is okozhat. Keress egy jó magándokit. Hidd el vannak jók és lehet fájdalommentes!
2022. nov. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is addig féltem a fogorvostól, amíg nem magánfogászatra mentem. Azóta semmi félelem nincs bennem. De TB-s ellátásra soha többet nem mennék (igen, elég szomorú, hogy ezért kell fizetni a TB-t). Azt tudom javasolni, hogy mindenképp fordítsd rá a pénzt, mert megéri.
2022. nov. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy jó magànfogorvost. 2 hónapja volt gyökérkezelésem ,a furàsnàl fàjt 1 mp re azonkívül tényleg semmit nem éreztem,mondom ezt úgy hogy énis fogàszat paràs vagyok. Ma màsik foggal fúràs tömésen voltam és semmit sem éreztem, az orvos és az asszisztens is nagyon empatikus és ügyes. Szerintem ez a kulcsa.A jó fogorvos,aki nem hentes. ..
2022. nov. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!