Hogyan zajlik egy SZTK-ban a fogkő eltávolítása?
Az hogy egy magánfogászat úgy hirdeti magát, hogy NÁLUK ultrahangos fogkőeltávolítás van, az szín tiszta (és elég pofátlan) reklámfogás. Mindenhol ultrahangos eszközt használnak, ez az ÁNTSZ által előírt minimum felételek része.
A másik típus a szónikus depurátor, ezt pacemaker-es betegeken használják, mivel náluk tilos az ultrahangos használata.
A harmadik típus pedig a kézi depurálás felületspecifikus vagy univerzális kürett kanalakkal. Ez szintén az előírt minimum feltételek része, vagyis minden rendelőben ott kell hogy legyen. Ezeket íny alatti vagy nehezen elérhető fogkövekre használják - de egyébként ugyanúgy alkalmasak az íny feletti fogkőre is.
Én “sztk-s” fogorvos vagyok, ugyanaz az ultrahangos depurátorom van, mint bárki másnak sőt, dolgoztam több magánrendelőben is és mégis ez az eddigi legjobb mind közül.
Fogkőleszedéssel pedig aligha lehet fogat elrontani kedves 1-es. És nem, mi sem szeretnénk börtönbe kerülni és ugyanúgy célunk a fogakat menteni, mint a magánorvosnak (aki amúgy én is vagyok). Nagyon sokszor leírtam már, magánba az megy dolgozni, aki akar, egy csomó rendelő kifejezetten szereti beszippantani a frissen végzett kezdőket, aztán az ilyen 1-eshez hasonlók, akik rohannak a hirdetésre, hogy akciós ultrahangos fogkőeltávolítás, meg nem is sejtik, hogy egy kezdő csibul maszatol ott neki 20 ezerért.
A magánfogászatok általában a legnagyobb rabló banda. Most nyomják orrba-szájba az ultrahangos fogkőeltávolítás meg fehérítős akciójukat mindenhol.
A mai SZTK fogorvosok eléggé jók.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!