Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül a kivehető...

Mennyibe kerül a kivehető fogszabályzó?

Figyelt kérdés

mennyibe kerül? 17 vagyok még de nemsokára 18 leszek

egyszerű ki-be rakni?


2010. szept. 26. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ha rendszeresen hordod, akkor könnyű ki-be rakni, mert nem mozdulnak vissza a fogaid. eleinte fájdalmas lesz, de meg lehet szokni.

ár úgy kb. 20-40 ezer Ft között van

2010. szept. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

és ha nem állandót szeretnék, akkor az úgy mennyibe kerülne?

és a gyógyulási folyamat mennyivel lenne több?

2010. szept. 26. 22:38
 3/12 A kérdező kommentje:

TB támogatja egyáltalán?

mértnem írtok? :(

2010. szept. 27. 01:40
 4/12 A kérdező kommentje:

fájdalomérzetem nem nagyon van de az éjjelit írjátok, meg hogy milyen fogszabályzók vannak meg ilyesmit csak ne olyan legyen hogy iskolába is kelljen hordanom, meg még egy két helyre nem venném föl délután amúgy éjjel meg délutánonként általába rajtam lehetne ilyen is van?

vagy csak éjjeli amivel nem lehet enni, meg ilyesmi?

2010. szept. 27. 01:43
 5/12 anonim ***** válasza:

ha suliba nem akarod hordani, akkor csak éjszakai lehet. persze ezt hordhatod napközben is, de nehéz vele beszélni.

nekem nincs ilyen, de szerintem 18 év alatt a TB támogatja, ha állami a fogászat.

de lehet már láthatatlan fogszabit csinálni porcelánból, vagy belső ívre ragasztva, de az nagyon drága, viszont állandó fogszabályzóval hamarabb jön helyre a fogsor

2010. szept. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ár az állandónál úgy kb. 150-300 ezer ft.

viszont gyorsabban lesz kész

2010. szept. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nekem műanyag retainer-em van, mert volt állandóm, és ezzel akadályozza meg a szétcsúszást. elvileg ezzel rendesen nem lehet fogszabályozni, viszont nagyon diszkrét, lehet, hogy ha Neked sem vészesek a fogaid, akkor lehet ilyet csináltatni.
2010. szept. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

pffúúú

az elsőnél 20-40 között van, most meg 150ezer

kinek hidjek? :)

amúgy majd beszélek fogorvossal, csak előbb tájékozódni akarok

és kösz az infókat :)

2010. szept. 27. 20:21
 9/12 A kérdező kommentje:

egyetlen egy fogam görbén nő, a legelső kettő közül, fölül és elnyomja a mellette levőt is

hát nemtudom, hogy ez mennyire problémás :(

2010. szept. 27. 20:28
 10/12 anonim ***** válasza:

ez nem olyan vészes, de szerintem a fogorvos az állandó fogszabályzót fogja ajánlani, az kerül 150-300 ezer forintba. de SZTK-s fogászaton olcsóbb elvileg...

az éjszakai kerül 20-40 ezerbe, annyi a különbség, hogy azt ki tudod venni, ha nem akarod hordani.

2010. szept. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!