Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozás. Így van?

Fogszabályozás. Így van?

Figyelt kérdés

Ha bemegyek az SZTK-ba a lakóhelyem szerinti fogorvoshoz akkor ha mondom neki, hogy szeretnék fogszabályzót akkor ő megvizsgál és rögtön mond is egy árat, hogy mennyibe kerülne? Ez a vizsgálat akkor ugye ingyenes? Diákhitelre akarom majd de addig nem akarom felvenni amíg nem tudom pontosan mennyi is lenne a fogszabályzó.

Esetleg valaki leírhatná, hogy mi is a pontos menete a fogszabályzó igénylésnek, mennyi idő múlva lesz kész, mikor kell majd érte fizetni, ilyesmik.


2010. szept. 26. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
A fogorvosod csak beutalót tud adni fogszabályzásra, az árat ott tudják megmondani. Ha nem vagy még 18 éves, keress egy olyan rendelőt, aminek OEP támogatása van, ott támogatja az Egészségbiztosítás a fogszabályozó elkészítését. Attól függ az ár, hogy kivehető fogszabályozóval, vagy rögzítettel tudják megoldani a problémádat. A rögzítettben is van az olcsóbb /fém/ és drágább /porcelán/ és még drágább a láthatatlan.Olyan 150-300 ezerrel számolj!
2010. szept. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha már úgyis elmúltál 18 éves, akkor ne SZTK-ba menjél, mert úgyis fizetned kellene ott is érte, viszont magánorvosnál teljesen más ellátást kapsz, mivel ott nem szűkölködnek az időben. A SZTK-ban sajnos nem jut túl sok idő egy betegre.

Általában az első konzultáció ingyenes, de a röntgenekért fizetni kell, ez olyan 8 ezer Ft magánrendelőben, de ha mondod, hogy írjon beutálót SZTK-ba röntgenre, akkor megoldható ingyenesen is.

Magánorvosnál olyan 400 ezer Ft-tól számolj egy teljes kezelést, ez a fém készülékre vonatkozik, ha esztétikusat szeretnél, akkor olyan 500 ezer Ft körüli összeggel számolj.

Nekem utazás miatt sürgős volt, hogy feltegyék, ezért hétfőn elmentem konzultációra, és csütörtökön már meg is kaptam a felső készüleket. De ha azt mondod a dokinak, hogy te csak 3 hónap múlva tudod kifezetni, akkor akkor fogja feltenni.

2010. szept. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Magánorvosnál olyan 400 ezer Ft-tól számolj egy teljes kezelést, ez a fém készülékre vonatkozik, ha esztétikusat szeretnél, akkor olyan 500 ezer Ft körüli összeggel számolj."


Hülye lennék magánhoz menni, nem vagyok milliomos. A diákhitel max 200 ezer Ft lehet, ennél többet nem lehet felvenni. Ha ebbe nem fér bele akkor meg sem csináltatom.

Igazából 2 fogam áll picit kintebb tehát annyira nem gáz csak kicsit zavar. Ismerősnek is megcsinálták alul-fölül összesen 100k-ért. Vagy ha nem is fogszabályzó de hallottam olyanról is, hogy a kiálló fogat lecsiszolják és úgy oldják meg.

2010. szept. 28. 16:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Hidd el, az előtted szóló a magánrendelésről nem mondott hülyeséget. Sajnos ez ma Mo.-on pénzfüggő. Viszont a fogszabályzó rögzitése, az anyagok, a technika sokkal jobb, mint egy SZTK rendelésen.

Mindenféleképpen nézesd meg, azzal nem vesztessz semmit. Kérdezt meg a hátrányait is, ha ugy hagyod a fogad, kicsit kiállósan. Egészségügyi hátrányaira gondolok. Saját tapasztalat: olyan dolgok derülhetnek ki, amire mi halandók nem is gondolunk.

2010. szept. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
az SZTK-ban csak tönkre fogják tenni...tapasztalat..inkább várj és gyüjtögess egy magán dokira
2010. szept. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!