Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek? Idén már harmadjár...

Mit tegyek? Idén már harmadjára tört le ugyanaz a fogam.

Figyelt kérdés

Tehát volt egy fogam, február elején begyulladt, elmentem vele Németországban egy ottani fogorvoshoz. Kiváló munkát végzett, de mondta, hogy ő végleges tömést most nem tud rakni nekem, csak ideigleneset. Megszüntette a fájdalmat, és a duzzanatot. Majd elmentem itthon egy fogorvoshoz, aki ötvenezer forintért hozzányúlt a fogamhoz, és visszagyulladt, majd azt mondta, hogy következő ötvenezért majd még egyszer vissza kéne jönni...Hát, hamarabb visszamentem, mert begyulladt ismét a fogam. Szóval újabb doboz antibiotikumot kaptam, és egy hét múlva befejezte a fogam. Eltelt két hónap a tömött fogam letört. Elmentem egy másik orvoshoz, az visszapótolta, és most megint letört.

És tudjátok mi a legnevetségesebb az egészben? Az, hogy azt mondta az orvos, hogy mogyorót, kukoricát ne rágjak. Nos, első esetben puha húst ettem, tegnap pedig rágóztam, és úgy tört le. Én a mogyorót, kukoricát meg társait letettem, ahogy mondta a fogorvos, mégis letörik ez a fogam állandóan. Mit tegyek már vele? Már nagyon unom. Az, hogy évente tízszer kellesz pótoltatnom a fogamat százezrekért az valahogy abszolút nem tetszik.

A húzàs nem opció, nem akarom kihúzatni semmiképp, mert implantàtumra egyelőre nincs pénzem, hiányos fogazatú meg nem akarok lenni semmiképp, mert ahhoz még nagyon fiatal vagyok! Szóval olyan választ, hogy "húzasd ki" nem kérek!


2022. aug. 25. 09:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is letört, fájt, gyökérkezelték, agyon volt tömve és a végén már csak az alja maradt meg a fognak.

Rakott a doki egy fém csapot a maradék fogamba és arra felépített egy lapos fogat tömésből. Ennek 7 éve.

Korona is megoldás lehet.

2022. aug. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Korona vagy inlay. A gyökérkezelt fog már nem olyan erős, mint az egészséges, de így azért meg lehet erősíteni. Ha húzni kell, akkor se föltétlen kell implantátumot csinálni a helyére, ha takarékos megoldást választanál, ott a híd. Nyilván vannak hátrányai az implantátummal szemben, de nem kell fog nélkül maradnod.
2022. aug. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!