Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Komplikált bölcsességfog...

Komplikált bölcsességfog műtét után ez normális?

Figyelt kérdés

5 hete műtötték ki az egyik alsó bölcsességfogam, ami teljesen fekvő helyzetben volt közel az állkapocshoz. Több, mint egy órás műtét volt, egy magán-szájsebészeten történt a bevatkozás. Négy hét után felhívtam őket, mert bár nem kell minden nap fájdalomcsillapítót szednem, néha még most is iszonyúan feszül-húzódik az egész fogsorom és sajog a többi fogam itt-ott. A telefonban azt mondták, hogy nagyon nehéz műtét volt, legyek türelemmel, hosszadalmas a gyógyulás. Hozzáteszem, a zsibbadás is hetekig tartott az érzéstelenítő beadásának helyén, néha a nyelvem is zsibbadt.


Rengeteg fórumot olvastam, sokféle esetet leírnak, de nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy ez tényleg ennyire hosszadalmas.


Volt már valakinek ilyesmi tapasztalata?



2022. aug. 16. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos normális. Kitartást
2022. aug. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem normális, hogy még mindig gyógyszer kell rá, inkább antibiotikum kellett volna, de az normális, hogy még érzékeny, kellemetlen érzés.
2022. aug. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyanez a helyzet volt az egyik alsó bölcsességfogammal. Nekem is magánorvos csinálta, a legerosebb fájdalomcsillapítót irta fel napi 2x azt hiszem kellett bevenni, és anti és pro biotikumot is szedtem. Nekem is borzasztoan fajt, 1 hét múlva mentem vissza varratszedesre és akkor kérdeztem hogy esetleg kaphatnek e még gyógyszert felirasra. Kaptam, de azt mondták hogy 1 heti adagot írnak és ha még utána is fáj akkor jöjjek vissza. Utana már nem fájt, kicsit húzódott, de nem kellett a gyógyszer.


1 hónap kicsit soknak tűnik nekem is

2022. aug. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!