Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » "Ha már rossz a fogam, akkor...

"Ha már rossz a fogam, akkor inkább húzzuk ki" mánia?

Figyelt kérdés

Megjegyzem, hogy egy 20 és egy 19 éve gyökérkezelt fogról van szó, és két külön időpontban jött rám a "rángassuk-már-ki-azt-a-fogat" mánia. A korábban gyökérkezelttel kapcs.ban meggyőzött a doki, hogy ne húzassam ki. Ki is derült, hogy azért fájt annyira (ami érthetetlen volt, hiszen gyökérkezelve van), mert a mellette levő fog volt kilyukadva, amit nem vett észre. Ahogy azt észrevette és betömte, megszűnt a fájdalom, azóta lenyugodtam.


Most a később gyökérkezelttel sztem dettó ugyanez van. Szerintem a mellette levő fog lyukadt ki és amiatt fáj. De megint kezdődik ez, hogy "á, inkább húzassuk ki, még olcsóbb is így, túlvagyok rajta".


Középkorú vagyok, eddig egy fogam hiányzik (az történetesen egy hónapokig gyógyított, gyökérkezelt fog volt, amit 4-5 évvel a gyökérkezelés után ki kellett húzni, mert begyulladt és tok képződött körülötte).


Sztem ennyi idősen már bazira nem számít, hogy még egy fogam hiányozni fog. Ezek ráadásul hátsó fogak, egyáltalán nem látszik, hogy hiány van ill. még egy hiány lesz (lenne).


Vélemények?



#fogas fogas kérdés
2022. aug. 15. 11:35
 1/1 A kérdező kommentje:

Rájöttem, hogy tök hülyeséget kérdeztem, hiszen k.rva hosszan és unalmasan kifejtettem, hogy nem a 19 és 20 éve gyökérkezelt fogaim fájtak-fájnak, hanem a mellettük levő fog (legalábbis az elsőnél biztos, sztem most a másodiknál is).


Ezzel együtt: van vkinek ilyen mániája (fixálódása, őrülete), hogy "húzzuk ki a fogat, gyorsabban megvan és olcsóbb, mint a tömés"?.

2022. aug. 16. 09:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!