Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kedden fogorvoshoz kell...

Kedden fogorvoshoz kell menjek. De nagyok félek. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

azzal vigasztalom magam h kibirok egy órát, azért h tovább ne fáljon.

nagyok irtozok a fogtöméstől/-húzástól. :(:(


2010. szept. 17. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

En azzal biztattam Magam annak idejen, hogyha kibirom, mivel kikell birnom, akkor nem leszek fogatlan 40 evesen.


Figyelj bird ki, mert megeri, s ha megfigyeled, hogy hany embernek van koronaja, mufogsora, vagy fogatlan, mert nincs ra penze, hogy mufogat csinaltasson stb..


Tudod miert jutott el idaig? Azert, mert annak idejen nem figyelt elegge oda a foga egeszsegere!

2010. szept. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha magánorvoshoz jársz, nézz ki olyan helyet, ahol alkalmaznak éber szedációt is.

A gázkeveréktől el fogsz lazulni teljesen és ha kérsz mellé fájdalomcsillapítást, nem érzel majd semmit.

2010. szept. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

húúh sajnállak,nekem eddig csak 2 szer kelett fogdokihoz menni de mind2 szer húzás volt :S

először egy fiatal csaj volt....mintmondjak,nemvolt annyi erő benne h kihúzza a fogamat és 13 percig RÁNGATTA kifele,ott keresztbeanyáztam ahogy volt annyira fájt h csonttörés is jobb volt annál

Másodjára anyám fogorvosához mentem.na az meg egy öreg csóka volt,fél perc alatt kihúzta a fogamat és alig fájt

2010. szept. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó a fogorvosod, akkor olyan mintha egy baráthoz, fodrászhoz mennél.

Ha meg rossz és nem bízol benne, akkor kell másikat keresni.

2010. szept. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nekem is elkellene már menni de félek, valahogy vedd rá magad, és nem lesz semmi baj, bár nekem is ezt mondják és mégis félek! 15/L
2010. szept. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Most már nem kell félni a fogászattól, annyira fel van fejlődve az orvostudomány. Kapsz egy kis szurit, utána bulizhat is a szádban mert azt sem éreznéd meg. Lehet, hogy te már régebb voltál utoljára fogászaton...akkor még tényleg a fogászat egyenlő volt a fájdalommal.

Ha jó dokit választasz, aki nem sajnálja az érzéstelenítőt és nagyon szépen dolgozik akkor tényleg olyan lesz mintha fodrászatra mennél.

2010. szept. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ugyan már. A fogorvoshoz kevés ember megy szívesen. DE muszáj! Amit muszáj, azz muszáj.

Gondolj bele, van sokkal rosszabb dolog is mint a fogorvos és a "kínzása". Ráadásul legtöbb esetben nem is kell ott félni semmitől, mert érzéstelenítés alatt megy. Ha meg elbasszák az érzételenítést akkor fáj, de kibírható. És ha arra gondolsz, hogy egy kis "szenvedéssel" megszabadulsz a további sok szenvedéstől, akkor már nem is olyan nehéz rászánni magad.


És nem a levegőbe beszélek, most húzták a fogam pár napja, elő vagyok jegyezve tömésre, és gyökérkezelésre is. Szóval én is benne vagyok a lecsóban....


Ne félj, tényleg nem fáj, nem olyan rossz, mint azt előre gondolja az ember.


Gondolj bele, ha tömés lesz tök jó lesz, hogy már nem lesz lyukas és érzékeny, ha húznak akkor szuper érzés, mikor egyszer csak kitépik onnan azt a kellemetlen kis fogat.

2010. szept. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy a fogorvos jót akar, és nem fog fájni. Én is irtóra félek a fogdokitól, és a kezelés után mindig azt hiszem, hogy most már nem fogok félni, de mégis.

A tömés egyáltalán nem gáz, ha kicsi a lyuk, akkor nem is kapsz érzéstelenítőt, vagyis nem is fáj, csak olyan fura érzés. A húzás már rosszabb, de akkor kapsz érzéstelenítőt, szóval nem érzel semmit.

Nyugi, a fájdalom el fog múlni, gyönyörű fogaid lesznek, gondolj erre.

2010. szept. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

ne félj! :-)

hidd el, ha elhanyagolod, rosszabb lesz

tapasztalatból mondom...

szégyenszemre 16 éves vagyok, és volt már kb 3-4 foghúzásom (maradandófog..) /kedden is volt egy húzásom/, és 7 tömés, igen... régen elhanyagoltam a fogaimmal való törődést, szüleim valahogy nemnagyon tanítottak rá kiskoromban. És igen, megszívtam. Alapból is gyengék a fogaim sajnos, nagyonnagyon könnyen letörik, minden, mostmár kezelésekre járok, és úgy vigyázok a fogaimra mint a szemem fényére.:)

jobb egyszer kibírni azt a fránya fájdalomcsillapító injekciót, mint utána vagy 10-et kibírni :)

2010. szept. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A Pannónia utcában van egy nagyon kedves doktornő én csak ajánlani tudom. Menj el hozzá és Ő ami menthető azt meg is menti a szádban. Pannónia Dental a rendelő neve a Csanády és a Balzac utca között van a WestEnd-től 3 percre gyalogosan.
2010. szept. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!