Fogcsiszolás egészséges fogszabályzásnál?
Mivel kevés a hely ahhoz hogy egy félig elfordult fogam beforduljon (felső kis metszőfog) csiszolni akarnak a fogakból egy nagyon vékony réteget.
Az alsó fogsoromnál ugyan ilyen okból fogat is akartak húzni. Ép fogat..
Ezt nem engedtem meg.
A kérdés alapvetően az, hogy hasonló a helyzet itt is és nem éri meg csiszoltatni hosszútávon a fogból csak azért mert úgy több lesz a hely?
Egyébként elég reménytelenül néz ki az egész, a fogsorom eleve nem olyan vészes, az az egy kéne hogy beforduljon, de már fent van a fogszabályzó több mint 3,5 éve és szinte meg se mozdult (tényleg azért mert nincs is neki semmi hely ehhez)
Ha viszont tényleg csak egy nagyon vékony réteget csiszolnak le ami még nem árt a fogzománcnak az lehet nem is érne semmit.
Úgyhogy nem tudom, van-e értelme szívni még vele vagy el kéne engedni? Ha viszont levetetem már nagyon drága lenne úja kezdeni (19F vagyok)
#4es A húzást én sem engedtem meg és nem is fogom. Elvileg tényleg csak nagyon vékonyan csiszolnának belőle kb így mondták. Ha tényleg úgy van ahogy mondod nem engedném ezt sem.
De lennének annyira sunyik, hogy károsítanák a fogzománcot csak azért hogy sikerüljön beállnia?
Köszönjük 6os az ide nem illő történetet, remélem azért hagytad, hogy visszapótolja a darabot.
Visszatérve az eredeti kérdéshez. Azt senki nem fogja tudni neked megmondani, hogy a te esetedben a sztrippelés elégséges-e, hogy beforduljon a fogad, csakis az, aki látja a fogazatodat, azaz a fogszabályzó fogorvosod. Ez az eljárás egyébként valóban semmi extra, a fogközökbe vezetnek be általában egy polírcsíkot, ami a zománcból eltávolít egy minimális mennyiséget.
A fogszabályzás egy eléggé szabályok szerint zajló folyamat. Az orvos miliméterpontosságú számolásokat végez. Tudja, hogy az elcsiszolással mekkora helyet tud teremteni és azt is, hogy az elegendő-e ahhoz, hogy beforduljon az a fogad.
Zanzásítva a sztorit adott 3 tényező:
-A fogaid helyigénye
-A meglévő hely
-A fogaid állása
Ha a fogaid helyigénye nagyobb, mint a meglévő hely, akkor ugye nem lehet szabályosan sorba állítani a fogakat. Gyakori megoldás valóban a strippelés, amikor elcsiszolnak a fogból. Sőt, másoknál foghúzást is szoktak javasolni (általában az első kisőrlőket).
Kérdés, hogy megéri-e. Én engedném. Ha a lecsiszolt fogat tisztán tartod (napi 2x2perc fogmosás és fogköz tisztítása), akkor nem kell félni a strippeléstől. Mellesleg egy szabályos, nem torlódott fogsort sokkal egyszerűbb is tisztán tartani! De végső soron a te döntésed természetesen, itt csak különböző -szakmai és laikus- véleményeket tudunk adni.
Én megengedném a csiszolást (húzást nem). Nem csakhogy megengedném, de nekem csiszolták is le a fogaimat (2 db), szintén fogszabályzás miatt, az úgynevezett sztrippeléssel, amit itt többen is említenek. Egyáltalán nem bántam meg, gyönyörű lett az eredmény egy tökéletes mosoly formájában, valamint a fogaim sem kezdtek el jobban romlani.
Ezt találtam: "A sztrippelés nem roncsolja a fogakat és nem fáj.
Természetesen a páciensek többsége a fogzománcból való elvétel hallatán azonnal arra gondol, hogy a beavatkozás a fogakra ártalmas. Aggodalomra semmi ok, sztrippelés során mindössze azt a felszínt csiszolja le a fogorvos, ami még nem eredményez idő előtti fogszuvasodást. Ez az ún. rágófelszín, ami a fogak oldalán kevésbé, alul és felül viszont folyamatosan kopik, mégsem okoz semmilyen problémát. Megfelelő szájhigiénia mellett a fogak épsége maximálisan fenntartható. Sőt, a torlódás feloldása és a fogak megfelelő helyreigazítása után azok sokkal könnyebben tisztíthatóvá válnak."
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!