Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 1-2 hete nőtt egy sipolynyílás...

1-2 hete nőtt egy sipolynyílás (hólyag) a fájós fogam mellé ami évek óta be van tömve. Mit csinál lyenkor vele az orvos?

Figyelt kérdés
Tegnap óta fáj a fogam gyógyszerrel vagyok csak el úgy ahogy.Szóval utánanéztem ennek a sipolynyílásnak.Ez egy gennyhólyag.Valószínű ki fogja húzni így hogy be van gyulladva???Nem szeretnék ijesztgetéseket inkább azok írjanak akiknek volt ilyen.Előre is köszönöm.
2010. szept. 4. 17:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell kihúzni, szájsebésztre menj, megröntgenezik és ha menthető, a fogad fölött megnyitják az ínyt és kipucolják, fertőtlenítik a sipolyt. Ha még nem gyökérkezelt ez a fogad, akkor valószínűleg arra is szükség lesz.

Minél hamarabb mész orvoshoz, annál biztosabb, hogy meg lehet menteni a fogadat.

2010. szept. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Úristen!!Az nagyon fáj??A gyulladás miatt gondolom.Nincs itt szájsebészet sajnos ahol lakom.Úgy emlékszem gyökérkezelt de nem vagyok biztos benne.Nagyon fáj csak fájdalomcsillapítóval bírom.Még jó h az használ 6-8 órán keresztül.Eléggé be vagyok tojva kedden megyek bár már az is jó lesz ha végre csinálnak vele valamit...
2010. szept. 5. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!