Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt már mellékhatás fogorvosn...

Volt már mellékhatás fogorvosnál érzéstelenítőtől? Mi volt az?

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nem, de hallottam olyat, hogy valakinek fél évre zsibbadt maradt a szája, de ilyen nagyon nagyon ritkán van. Lidocainra meg senki nem érzékeny, legalábbis olyat nem találtak még, szóval belehalni nem fogsz, ne izgulj:)
2010. aug. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A doki tudja h mennyit kell adnia. Nekem belőtt 4et alig 20mp alatt és nem volt semmi mellékhatás. se közben se utána.
2010. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán jellemző.

A legtöbb helyen már nem is Lidokaint ad a fogorvos, hanem Ultracaint, ami sokkal erősebb, hatásosabb és a Lidokainra érzékenyek is kaphatják.



A doktor.

2010. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A saját dokimnál még nem volt. De az üdülési csekket egy másik dokinál költöttem el... na az után fájt a fejem és szédültem.
2010. aug. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Valóban nem létezik lidokain érzékenység?Én nagyon félek,de mennek kell dokihoz és leginkább attól félek,hogy lesz valami mellékhatása.Apukám keresztapja ott halt meg a székben,mert érzékeny volt...
2010. aug. 24. 13:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem egy foghúzás előtt ultracain-t adtak érzéstelenítőként. Leghátsó fogról volt szó, úgyhogy a szájban leghátulra adták az injekciót. Miután elzsibbadt és kihúzták, ki kellett ülnöm egy kicsit a váróba, és akkor vettem észre, hogy azon az oldalon nem tudok pislogni, ahová az injekciót adták... persze így leírva vicces, de egyébként nem volt az :) Kézzel kellett mozgatnom a szememet, hogy ne száradjon ki, és ez így volt órákon keresztül... nem volt kellemes...
2010. aug. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
igenis van lidocain érzékenység, van egy ismim akinek a dokinál derült ki, hogy érzékeny rá.
2010. aug. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem jellemző,de egyszer apukám rosszul lett tőle.abba kellett hagyni a kezelést,szédült,hányt.én alapból sem nagyon ajánlanám az érzéstelenítő injekciót (persze ha foghúzásról van szó,akkor indokolt,mindenképp szükség van rá),egy fogfúrásnál szerintem pl simán ki lehet bírni azt a néhány percet : )) de mellékhatások itt is-mint ahogy minden gyógyszer esetében-felléphetnek.
2010. aug. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem volt, gyökér kezelésnél 5 injekciót kaptam és remegtem, de aztán elmúlt.
2010. szept. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!