Melyik fogkrém a legjobb?
A fehérítős fogkrémek attól fehérítősek, hogy durvább szemcséket tartalmaznak. Ez tartós használat mellett működik (bár olyan rettentő nagy fehérítésre nem kell számítani), mivel "lecsiszol" egy réteget a fogfelszínből, de pont ezért hosszútávú használatuk nem javallt egyébként. Az 1 alkalom utáni másfél árnyalat része tényleg csak marketing fogás.
Érzékenységre való fogkrémből a például a Sensodyne szintén működik, megint csak TARTÓS használat mellett --> fel kell épülnie a hatásának, ami általában a dentintubulusok eltömeszelése. Ezen kívül direkten az érzékeny fogfelszínbe is ajánlott bedörzsölni lefekvés előtt.
Fogínygyulladásra a Parodontax kategóriájában szintén bajnok.
Ha tehát kifejezetten valamilyen problémára keresünk terápiás fogkrémet, a hosszútávú használat a meghatározó.
Ha nincsenek speciális igények, akkor csak arra kell figyelni a választáskor, hogy szeressük az ízét, mert akkor biztosan használni fogjuk, illetve tartalmazzon fluoridot.
Plusz szem előtt kell tartani, hogy mindenki el akarja adni a saját fogkrémét...
Ezenkívül az első válaszolónak teljesen igaza van, a helyes technikán és a jó fogkefe megválasztásán (+ fogköztisztítás) sokkal nagyobb hangsúly van.
"már az első használat után 1,5 árnyalattal világosabb szín"
Ilyet egészen biztos, hogy egyikre sem írtak rá. Az ígéretek olyanok szoktak lenni, hogy "x hét használat után látható változás", zárójeles megjegyzésben "állandó és rendszeres használat mellett". Na most, hogy valaki sok hét használat után meglátja-e azt a nüansznyi eltérést a színben az nem feltétlenül biztos. De attól még lehetett változás az árnyalatban.
Megjegyzem, hogy fehérítős fogkrémet nem szokták szeretni a fogorvosok, mert hosszú távon roncsolja a zománcot. Inkább egy általános fogkrém, aminek magas fluorid tartalma van, mint a kevésbé sárga, de érzékeny fogak. Szerintem.
#1-es és #5-ös válaszolókat felpontoztam.
Egyrészt a fogmosás célja a tiszta fog, ami által megelőzöd az ínygyulladást és fogszuvasodást. A fogkrémben vannak anyagok, amik segítenek neked a tisztításban, vagy helyben hatva védik a fogat (most nem megyek bele a részletekbe). Maga a fehérítés az viszont valóban marketingfogás inkább, ahogy #5-ös leírta, tehát hogy jobban dörzsöli a fogat, attól végül is fehérebb lesz, na de milyen áron.
Viszont a közhiedelemmel ellentétben nincs nem a fogkrémtől kell csodát várni. Most ez hülye példa, de tegyük fel, hogy nem fogat mosol, hanem kezet mosol. Ha félig mosod meg a kezedet, akkor teljesen mindegy milyen szappant használsz. Ha meg alaposan mosol kezed, akkor meg a büdös mávos wc-s szappantól is tulajdonképpen tiszta lesz. Nem azt mondom, hogy nem érdemes beruházni jobb fogkrémre, de először a fogmosás technikáját kell elsajátítani, utána meg kell tanulni fogselymezni (a fogak közé nem fér be a fogkefe, ez van), utána kell jó fogkefét venni, és csak utána érdemes azon gondolkodni, hogy az alsó vagy felső polcrsól válassz fogkrémet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!